“Раніше називав себе “русским” – діаспорянин розповів, як організував перший Євромайдан у США

Нік Білогорський з Харкова у 1996-му разом із мамою переїхав до Канади. А в 2007 році оселився у США. Саме він організував перший Євромайдан у Сан-Франциско,

Також чоловік заснував благодійну організацію “Nova Ukraine”. Завдяки їй зібрав та надіслав понад $100 тис. в Україну, повідомляє dt.ua.

“Свого часу Леся Піщевська, з якою ми працювали разом у Facebook сказала: “Подивись відео дня”, – коли побили студентів на Майдані. Агітувала мене поїхати в Сакраменто на мітинг-протест проти українського уряду. Я сказав, що так далеко їхати не варто, а краще зібрати людей тут. Кинули анонс на Facebook збір біля посольства. Це був перший Євромайдан, який організували у Сан-Франциско. Того дня прийшло набагато більше людей, ніж ми розраховували, близько 500. Ми влаштовували трансляцію у Київ. Співали з Русланою гімн, збирали гроші для передачі на Майдан, розгортали найбільший український прапор у США”, – розповідає Нік Білогорський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів про найкращу першу польську роботу

Після першого Євромайдану діаспоряни створили відповідну сторінку в соціальній мережі. Із її допомогою організовувалися наступні мітинги.

“Всього було проведено близько восьми мітингів-протестів: акції біля російського консульства, німецького, французького. У європейських країн ми просили підтримки, писали петиції. Вони відповідали письмово, ми просили зустрічі. Займалися тоді політичною роботою. Надалі дехто з активістів так і залишилися в організації. Вони допомагають сьогодні майданівцям в Україні, що тепер воюють на Сході. Інші діаспоряни входять до створеної мною організації “Nova Ukraine”. А дехто навіть повернувся в Україну”.

Батько хлопця – росіянин, він також розмовляє російською.

“Раніше я втомлювався пояснювати людям у США й Канаді, що таке Україна і де вона. Легше було говорити, що я “русский”. Тоді було все одно як за формою, так і, напевне, за змістом. Тепер ні. Ганебно асоціювати себе з тим режимом, який очолює Путін, і країною, яка воює проти нас”.

За словами Білогорського , є два типи діаспорян.

“Перший – старі українці, які багато років тому емігрували і переважно “водяться біля церков”. А є молодь, яка більше спілкується через соціальні мережі. Кістяк тамтешнього Євромайдану становила саме молодь. Стара гвардія приходила, скептично на нас дивилася. Казали: “В Україні кожні десять років революції, і на Помаранчеву були такі, як ви, але вони потім розчинились… А ми вже десятки років ведемо українську справу в Америці при церквах, за державної підтримки, при Конгресі українців Канади”.

28-річна Оксана Дубчак з Чернівців 2 роки працює кондитером у французьких ресторанах. Закінчила кулінарну академію Le Cordon Bleu, яку вважають найкращою у світі. В закладі навчаються рік. Це коштує 25 тис.