Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Рада підтримала обрання Конституційного суду за конкурсом

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про Конституційний суд.

У першому читанні ініціативу підтримав 231 народний депутат, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з проектом закону, до складу Конституційного суду входять 18 суддів: по 6 суддів призначають президент, Верховна Рада і з’їзд суддів.

В складі КС діютимуть Велика палата, 2 сенату і 6 колегій.

Формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

Конституційною скаргою буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. У разі прийняття проекту закону, звертатися до конституційних скаргами зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в їх справі закон або його положення суперечать Основному закону.

Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення. Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії будуть формуватися органами, які призначають суддів. На суддів буде поширюватися закон про державну службу.

Суддею КС зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, який на день призначення досяг 40 років, з вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності не менше 15 років. Крім того, законом передбачено відбір суддів на конкурсній основі.

Повноваження судді будуть припинені після досягнення ним 70 років. Припиняти повноваження суддів буде сам Суд.

Посадовий оклад судді КС встановлюватиметься в розмірі окладу судді Верховного суду. Винагорода судді КС буде складатися з посадового окладу та доплати за перебування на адміністративній посаді в цій судовій інстанції.

В ході обговорення законодавчої ініціативи деякі народні депутати обурювалися тим, що документ розглядають на поточній сесії, адже аналогічний закон раніше відхиляли, і називали це порушенням регламенту Верховної Ради.

8 червня, народні депутати відмовилися підтримати в першому читанні даний законопроект №6427-д і направили його на повторне перше читання.

12 квітня парламент відхилив законопроект про Конституційний суд (№5336-1). Стаття 107 регламенту передбачає, що відхилений законопроект або законопроект, який повторює його за суттю, не може бути внесений на поточній та наступній за нею позачерговій сесіях парламенту відповідного скликання.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share