Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Рада бавилась дочасними виборами і “реаліті-шоу” – політолог

Верховна Рада зазнала репутаційного удару, то ж восени має ухвалювати реформи. Про це Gazeta.ua розповів політолог Володимир Фесенко.

“Перша половина шостої сесії, до середини квітня, була млявою і прохідною. Єдине, чим бавився парламент, – чутками про перетрубації в уряді, змінами в коаліції і дочасними виборами.

Із другої половини травня до середини липня депутати працювали насичиніше – визначили однією з головних зовнішньополітичних цілей інтеграцію в НАТО, проголосували мовні квоти на телебаченні, частково ухвалили реформаторські законопроекти. Повністю ухвалили лише закон про Конституційний суд. Ситуація з законопроектами про медичну і пенсійну реформи виглядає як “не з’їм так понадкушую”.

Головний мінус – у кадрових рішеннях, які відкладені. Зависло питання по голові Нацбанку, немає подання по голові Фонду держмайна, ЦВК, Рахунковій палаті, аудитору НАБУ.

А зняття із депутатів недоторканності перетворилося на “реаліті-шоу”. Це сильно вдарило по репутації парламенту.

З іншого боку, президентові Петру Порошенко вдається проводити свої законопроекти через парламент. Деякі із них – із “боями”. Порошенкові доводиться використовувати механізми ситуативної більшості, долучати союзників – “Самопоміч”, Радикальну партію, “Опозиційний блок”. Повного контролю над парламентом президент немає. Для нього союз із “Народним фронтом” є стратегічним. Змушений домовлятися із цією політсилою у першу чергу.

У вересні актуальним буде ухвалення ключових реформ – пенсійної, освітньої і медичної”, – сказав політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півсотні депутатів майже не голосують у Раді

Верховна Рада закрила шосту сесію 14 липня. За час сесії відбулись 65 засідань, ухвалили 125 законів у цілому, 38 – у першому читанні, 25 ратифікацій,186 постанов.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share