“Путін – фронтмен, людина, яка показується в телевізорі, смішить людей і приносить їм задоволення”

Оточення Путіна готове до його заміни. Це станеться коли він перестане впливати на баланс сил в країні між регіонами і центром.

Таку думку висловив старший віце-президент Центру аналізу європейської політики та редактор британського журналу The Economist Едвард Лукас.

“Молоді люди, середній клас, Москва і великі міста ситі по горло. У влади немає відповіді, крім націоналістичного пафосу і репресій. Але ці методи працюють цілком добре. Росіяни поза цими категоріями все ще люблять Путіна і не бачать йому альтернативи. Навіть серед опозиції не так багато людей скажуть, що хотіли би бачити Навального президентом.

Є ймовірність, що в оточенні Путіна вирішать, що їм потрібен хтось інший. Вони можуть сказати про ризик, що опозиція знайде конкурентного кандидата. І тоді ми можемо побачити в центрі уваги віце-прем’єра Дмитра Рогозіна, екс-голову адміністрації Путіна Сергія Іванова, міністра оборони Сергія Шойгу або ще когось із багатьох видних російських політиків. Тоді Путін раптово зникне. Якщо Путін стане невигідний режиму, режим знайде способи розібратися з ним.