Психологи пов’язали вміння слухати своє серце зі здатністю до емпатії

люди

Учені з Лондонського та Оксфордського університетів з’ясували: люди, які точніше оцінюють частоту свого серцебиття, краще розпізнають емоції оточуючих.

Інтероцептивними вчені називають відчуття, які повідомляють людині про внутрішні процеси в організмі, тобто про спрагу, голод, нудоту тощо. Багато дослідників заявляють про зв’язок між інтероцепцією та емоційним станом людини. Автори нового дослідження припустили, що з нею також може бути пов’язана здатність розпізнавати почуття оточуючих.

Для перевірки своєї гіпотези вчені провели експеримент, у якому взяли участь 72 людини. Для визначення їхньої здатності до інтероцепції їх попросили порахувати власний пульс. Також їм показали короткі відео з різним життєвими ситуаціями.

Після перегляду учасники повинні були визначити, що думають та відчувають головні герої роликів. Також їм довелося відповісти на контрольні запитання, не пов’язані з темою дослідження.

Експеримент показав, що люди, які точніше визначали частоту свого серцебиття, більш успішно визначали емоційний стан акторів. Цікаво, що результати продемонстрували здатність краще оцінювати саме почуття героїв відео, а не їхні думки. Тому науковці вважають, що інтероцептивні відчуття дозволяють нам краще розуміти оточуючих лише у тих ситуаціях, коли головну роль відіграють емоції.

Нагадаємо, раніше дослідник із Оксфорду запевнив, що у найближчі роки вчені винайдуть пігулку кохання.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Психологи пов’язали вміння слухати своє серце зі здатністю до емпатії appeared first on Студвей.

Читати