Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Про свято безвізу з гострим присмаком “совка”

Нарешті це сталося. Українці віднедавна почали їздити до Європи без віз, пред’являючи лише біометричний закордонний паспорт. З цієї нагоди на Європейській площі в Києві відбувся грандіозний концерт.
На концерті виступив і президент Порошенко, який зробив вже відому заяву про прощання з Росією.

І тут з президентом не посперечаєшся. Прощатися з нашим скаженим північно-східним сусідом треба було давно і рішуче. Ну і варто відзначити, що й президент все ж таки чимало зробив для того, щоб Україна нарешті отримала безвізовий режим з європейськими країнами. Але, як це часто у нас трапляється, влада розповідає про традиції європейські, а звички при цьому має суто радянські.
Як дізналася журналістка “Української Правди” Мар’яна П’єцух, частина людей, які разом з президентом так щиро раділи безвізу на київському концерті, були організовано звезені до столиці з інших міст. Бо президенту для вражаючої картинки потрібно було показати по телебаченню масове святкування безвізу. А для цього треба, щоб перед главою держави розкинулося багатотисячне людське море з вдячних і веселих українців. І щоб всі надовго запам’ятали з чиїх рук безвіз отримали.
Тому, напевне, щоб перестрахуватися і не залишити главу держави на концерті з дрібкою шанувальників, на площу і почали за рознарядкою мобілізовувати бюджетників. І полетіли по освітніх закладах Києва ось такі факсограми: “З метою участі в культурно-мистецькому заході “Безвіз” за участі президента України прошу забезпечити участь працівників закладів освіти Печерського району. Список учасників заходу надати до управління освіти в термін такий-то на електронну адресу. Підпис – начальник управління”.
Відчуваєте, прогрес і зміни на краще? Тепер списки бюджетників для участі в масових заходах передаються не в зошиті, написані ручкою, а електронною поштою. І хоча управління освіти Печерського району Києва заперечило розсилання таких рознарядок, слухняних освітян вдалося легко знайти перед початком самого концерту.
На святковому концерті вони юрмилися організованими групками і відмічалися в списках. Особливо не приховуючи, що начальство їх лагідно і по-дружньому попросило прийти на концерт. Забезпечивши при цьому транспортом тих, хто приїхав з інших міст Київської області. На шкільних автобусах. Ну а яке святкування безвізу без молоді? Адже саме для неї і робилися всі ці надзусилля. Щоб передусім українська молодь могла вільно перетинати європейський кордон і подивитися, як там люди живуть.
І ось на святковий концерт організовано прямують групи курсантів Київського військового інституту Університету імені Тараса Шевченка. Там вони так само організовано отримують європейські прапори і наказ святкувати. Що вони й роблять поруч зі своїми старшими колегами-освітянами під співи популярних музичних виконавців посеред Європейської площі. І хоча площа називається Європейською, традиції політичного святкування на ній досі панують цілком радянські – з організованою масовкою, підвозом і контрольними списками явки в суворого начальника.
Дуже сподіваємось, що освітяни та курсанти, яких зганяли на концерт щодо безвізу, невдовзі таки скористаються цим самим правом безперешкодно відвідати Європу. І на власні очі побачать, що справжня Європа – це не там, де під синім прапором з жовтими зірками політики говорять красиві слова. Європейські цінності – це там, де кожна людина може спокійно відправляти в далеку безперешкодну подорож свого начальника. Якщо начальник змушує людину робити те, що не входить до її посадових обов’язків.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share