Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

При крапельному зрошенні городину поливають під корінь

 Улітку така засуха буває, городина по кілька тижнів без дощу стоїть. Ото прив’яне і конає. Думаю, що ж воно виросте? Де ж тої води брати? каже городниця 58-річна Ольга Криницька з міста Сміла на Черкащині. Якщо навіть і пройде невеликий дощ, все одно треба поливати. Бо він лише пилюку приб’є.

 Рослини зі шланга слід поливати під корінь, продовжує. І то теплою, відстояною водою. Бо холодна шкодить корінню. Коли вода постійно попадає на листя, може з’явитися грибок. Особливо якщо поливаєте ввечері. Вночі похолодає і зайва волога спричинить грибкові ураження.

Тепер ще одне надмірний полив розмиває ґрунт і краде кисень, так він тільки закислиться. Лише капуста любить, щоб її заливали. Бо коли спека, випаровує відро води. Але вологу землю біля неї слід одразу підгорнути сапкою. Помідори краще не поливати, доки не зав’яжуться плоди. Тоді лише під корінь, щоб не викликати фітофтору.

 Глинисті ґрунти довго тримають вологу. А піщані одразу випаровують. У мене піщаний. То я організувала на своєму городі крапельний полив, каже агроном Наталія Суботіна, 46 років, із Черкас.

Крапельний полив ефективний, як для невеликих фермерських господарств, так і для великих промислових об’єктів.

 Це недорогий спосіб зрошення. Дозволяє подавати воду разом з органічними й мінеральними речовинами безпосередньо в корінь, економлячи до 60 відсотків води. Система має ємність для збору рідини. У ній вода підігрівається за рахунок сонячного тепла й має ідеальну температуру. Крім того, поливати можна в найсприятливіший для рослини час уранці та ввечері. Система крапельного поливу дозволяє організувати цей процес в автоматизованому режимі, без контролю людини, каже агроном 45-річний Віталій Купрієнко з Харкова.

Сучасні системи крапельного поливу працюють навіть за невисокого тиску у водопроводі.

Удесятеро збільшує врожайність

 Крапельний полив добрий тим, що вода поступово просочується до коріння, не прибиває землю. Ґрунт залишається рихлий, довше сохне. Коріння дихає, каже агроном Віталій Купрієнко. Туреччина полуницю цілий рік на крапельному зрошенні вирощує. Де в них та вода? Або взяти Ізраїль. Там один фермер на крапельному поливі годує 98 осіб, а в Україні 10. Отож цей метод збільшує врожайність удесятеро, й економить ресурси та кошти.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share