Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Почали діяти нові правила кредитування

З 10 червня в Україні офіційно діють нові правила у сфері кредитування. Вони закріпили заборону на кредитування у іноземній валюті і заборону відмовляти боржникам у достроковій виплаті позики.

“Новий закон дозволить уникнути казусів, при яких боржник повністю виплачує нараховану йому пеню, а сума його заборгованості при цьому не змінюється. Важливим нововведенням є і введення ліміту на максимальну пеню за невиконання клієнтом зобов’язань за позикою. Згідно з нинішніми правилами, вона не може перевищувати подвійну ставку Національного банку – 25%. Що стосується загального розміру штрафних санкцій для позичальників, то їх також зменшили – не більше 15% від простроченої виплати. Це дозволить позичальникам уникнути проблеми величезного збільшення боргів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які українські банки видають кредити у 2017 році

Нові правила забороняють рекламувати кредити, стверджуючи, що вони є безпроцентними і не вимагають підтвердження фінансової забезпеченості людини. Банк буде зобов’язаний надати позичальнику більш розширену інформацію для укладення кредитного договору”, – повідомляє “Обозреватель”.

Банки та інші фінустанови повинні безкоштовно видавати клієнтам письмову інформацію про розмір боргу, суми внесених платежів на вимогу позичальника раз на місяць. Кредитний договір може укладатися в електронному вигляді і завірятися цифровими підписами.

Національний банк України скасував обмеження на переказ коштів за межі України для фізичних осіб. До сьогодні не можна було пересилати більше 150 тис. грн в місяць.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share