Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Посол оприлюднив деякі деталі зустрічі Порошенка та Трампа

Робочий візит президента Петра Порошенка до США вийшов надуспішним, зокрема під час його зустрічі з президентом Дональдом Трампом сторони піднімали питання Криму, а американський президент своєю чергою представив деякі матеріали, карти знімки тощо.
Про це розповів посол України у США Валерій Чалий у ефірі одного з українських телеканалів.
“Ми маємо абсолютно повноцінні переговори, півгодинні, з президентом Сполучених Штатів, і ми маємо переговори з віце-президентом. Крім того, опісля президент вирушає до Пентагону та планується ще зустріч з держсекретарем Тіллерсоном. Тобто це абсолютно успішний візит президента України, своєчасний і дуже наповнений змістом”, – підкреслив дипломат.
За його словами, Порошенко та Трамп дуже детально обговорили деякі питання, що є важливими для двох країн.
Я можу відкрити завісу, що це була не просто розмова, як це робиться на переговорах, навіть у такому розширеному складі, де були присутніми віце-президент Пенс, радник з нацбезпеки Макмастер, посол США Йованович і найближчі радники президента Трампа. Ми говорили детально, навіть, можу сказати, президент представив деякі матеріали, карти знімки тощо. Це свідчить про те, що президент Трамп тримає фокус на цьому питанні миру – перш за все, щодо того, яким чином повертати чіткий світовий порядок у Європі. Зокрема – і це найголовніше – підтримка нашої країни у протидії Росії, – зауважив він.
Крім того, посол наголосив, що під час переговорів лунали слова “Крим” і питання військово-технічного співробітництва, які будуть більш детально обговорюватися на наступних зустрічах.
“По суті, наразі є серйозні завдання, щоб найближчим часом зробити суттєві кроки з наповнення таких домовленостей. Я думаю, що ця зустріч з президентом США якраз поставить крапку у створенні стратегії не тільки щодо України, а й регіону в цілому”, – підсумував Чалий.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share