КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Політичний шлях Саакашвілі – логічний, – експерт

Позбавлений українського громадянства колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі змушений метатися з однієї країни в іншу. Поки найдовше «громадянин без держави» залишався у Польщі та Угорщині, де влада прихильно ставиться до «політичного вигнанця».
Проте, за словами самого Саакашвілі, в нього немає бажання залишатися в жодній із цих двох країн, адже там він почувається «не на своєму місці», пише у статті для Foreign Policy кореспондент Емілі Темкін.
«Де Саакашвілі на своєму місці – у фізичному світі, регіональному політичному просторі, уяві народу – це питання і предмет захоплення відтоді, як він очолив грузинську «революцію троянд» у 2003 році. Багато хто вважає його заслугою модернізацію Грузії, її європеїзацію. Крім того, для деяких він тепер – символ хвилі ранніх лідерів Східної Європи, яких звинувачують у відмові від ліберальних поглядів на користь авторитаризму», – розмірковує автор публікації.
Те, що він (Саакашвілі – «24») пройшов шлях від управління Грузією до плетіння інтриг у Варшаві – деякою мірою логічний шлях, зважаючи на його особистісні якості і його спосіб життя. Він міг би бути Вацлавом Гавелом Євразії, якби залишився вірним цим принципам, – прокоментував виданню Марк Берендт, директор із європейських та євроазіатських програм у Freedom House.
Проте, як зазначає аналітик, все склалося інакше.
«Він прийшов з таким величезним мандатом. Він міг би зробити все, що хотів. Замість цього він творив все, що хотів», – додав Берендт.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share