Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Покажи шкарпетки і я скажу, хто ти

Знімок екрана 2017-05-02 о 07.43.20

Якщо ніколи не замислювався про свої шкарпетки – зроби це зараз. Адже з їх допомогою можна продемонструвати власну індивідуальність і представити світові нонконформістські ідеї.

Секретна зброя диваків

Шкарпетки – це ключова деталь, яка дає шанс показати іншим свій величезний потенціал. Більшість людей протягом життя дотримуються ідеї конформізму – визнання певних порядків, норм правил. Внутрішня потреба бути частиною суспільства, небажання стати вигнанцем, керують нами на підсвідомому рівні й впливають на те, як ми розмовляємо, приймаємо рішення та одягаємося.

Люди настільки остерігаються невідомого, що починають вішати ярлики схиблених диваків на нонконформістів, тобто тих, хто не відповідає певним суспільним нормам. Шкарпетки ж – своєрідна невибаглива й майже секретна зброя. Вони практично непомітні в загальному образі, але створюють яскраву картинку твоєї індивідуальності в свідомості людини, яка все-таки їх помічає.

Як це працює?

Дослідження, опубліковане в The Journal of Consumer Research, підтвердило, що нонконформісти потенційно можуть мати вищий статус і видаватися більш кваліфікованими, ніж люди, які дотримуються суспільних норм.

Справа в тому, що нонконформізм (навіть такий незначний як яскраві шкарпетки) – це видимий доказ того, що ти не боїшся втілювати в життя бажання, які не надто сприймаються суспільством. Автори дослідження стверджують, що в деяких випадках нонконформістська поведінка може бути вигідною й здатна підвищити твій статус та рівень компетентності в очах інших людей.

Знімок екрана 2017-05-02 о 07.41.22Уяви серйозного бізнесмена в дорогому та вишуканому костюмі, який проводить переговори з клієнтами і прагне відповідати їх високому статусу. І раптом клієнт помічає його яскраво-рожеві шкарпетки. Яке враження може скластися?

Так, сміливість у виборі шкарпеток не відповідає загальним нормам дрес-коду. Однак це може представити світу (а в даному випадку – клієнту) відважну, дещо бунтівну й горду людину, яка не боїться порушувати норми.

Досі не переконаний?

Маю ще один вагомий аргумент. Адам Галінський, професор Північно-Західного університету, провів дослідження, яке показало: одяг, який ми носимо, впливає на спосіб мислення та прийняття рішень. Це стосується й чудернацьких шкарпеток. Адже коли ми їх надягаємо, то певною мірою демонструємо світові унікальність та впевненість у собі.

Коли ми приймаємо власну індивідуальність і надягаємо те, що дійсно нам до душі, то генеруємо внутрішню любов до себе. Це дуже тонко та якісно допомагає досягнути успіху.

До того ж, це яскраво відображає нехтування сучасними трендами та думкою інших людей. Коли ми керуємося традиційними нормами й надягаємо банальні чорні шкарпетки, то ховаємо власну індивідуальність. А кольорова пара втирає носа конформістам та загальним правилам суспільства.

Власне, якщо тобі глибоко начхати на традиційний дрес-код і ти обожнюєш яскраві кольори – дай волю фантазії! Адже яка різниця, хто й що про тебе думатиме – головне твоє сприйняття себе, унікальних рис і нонконформістської особистості. Інколи навіть ненав’язлива пара шкарпеток в червоний горох може розповісти співрозмовнику більше, ніж сотні формальних фраз. І твоя щаслива пара неодмінно приведе до успіху. Доведено науковими дослідженнями!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

The post Покажи шкарпетки і я скажу, хто ти appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share