Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Повітряні системи опалення працюють без батарей

 Перший поверх обігріваю пічками, а мансардний 120 “квадратів” повітряною системою обігріву. Працює від чавунного каміна. Палю в ньому вугілля і дрова, розповідає Михайло Кифорук із Трускавця на ­Львівщині. Має приватний цегляний будинок, утеплений піно­пластом.

 Побачив таку систему в Польщі й зробив собі. Моя вже пройшла випробування 30-градусними морозами. На ніч засипаю піввідра вугілля і закриваю доступ повітря. Тліє і, до ранку по кімнатах розходиться тепле повітря.

Для передачі повітря від каміна по дому зробив мережу з утеплених алюмінієвих гофрованих труб діаметром 10 сантиметрів. Виходи на стінах закрив решітками. На труби, скловату, гіпсокартон, профіль і шурупи витратив майже тисячу гривень.

Обов’язковими елементами повітряних систем обігріву є агрегат для підігріву повітря, повітропроводи, вентилятор і автоматика. Для великих площ роблять додатковий забір повітря ззовні.

 Минулої осені облаштував замовнику в будинок на 150 “квадратів” розводку від твердопаливного котла жерстяними коробами. Зима показала, будинок нагрівається за 5 хвилин, дім теплий і сухий, каже 48-річний монтажник Володимир Братусь із Києва. Нагнітати тепло в повітряні системи обігріву можуть котли, що працюють на газу, дизельному та твердому паливі, електриці. Систему повітропроводів ховають за підвісними стелями чи в підлогу. Канали по стінах слід планувати на стадії створення проекту будинку. Через одні труби повітря подається від котлів у кімнати, через другі повертається до них.

Повітряні системи обладнують датчиками, що контролюють температуру повітря й регулюють його подачу. Додаткове обладнання відстежує вологість і очищає повітря. ­Канали використовують ­улітку для кон­диціювання через них подають ­охолоджене повітря.

Отримувати й подавати тепле ­повітря до будинку можна і з традиційними ­системами. Для цього комини обв’язують ­забірниками тепла.

 Це така система трубок, що проводять навколо комина. Якщо котел передає водяній системі обігріву не все тепло, то його беруть із диму на виході з будинку, говорить консультант львівської будівельної фірми Олександр Лінецький, 29 років. Із дому в трубки закачують повітря. Воно проходить навколо димоходу й підігрівається. Потім повертається назад у приміщення. Це такий додатковий підігрів житла, що дозволяє зекономити.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share