Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

“Платівка що стала найбільш обговорюваною” – презентували новий альбом української класичної музики

У київській галереї “КалитаАртКлуб” презентували альбом української класичної музики “Consolation” (англ. – “Втіха”). Диск перша збірка творів українських композиторів XIX-XXI ст., записана європейськими музикантами.

Автор проекту піаністка Наталія Пасічник. Вона родом з Рівного, навчалась у Львівській та Варшавській консерваторії. 20 років тому переїхала до Швеції, виступає з концертами в Європі, США та Японії. У 2014-му Наталія Пасічник заснувала Український інститут у Швеції.

“Цей альбом – перша спроба представити Україну світовій музичній спільноті як країну з високою культурою, – каже пані Наталя. – Я думала, як краще це зробити. Багато дисків записують і не завжди їх зауважують в професійному музичному колі . А для мене було важливо, щоби про Україну дізнались побачили, що є такий пласт. І я звернулася до найбільш відомої фірми звукозапису Швеції”.

Окрім самої піаністки, в записі взяли участь іноземні музиканти: Якоб Кораньї віолончель; Лютандо Кейв, баритон; Еміль Джонасон, кларнет; Крістіан Сварфвар, скрипка; Ольга Пасічник, сопрано.

“Запропонувала найкращим шведським музикантам взяти участь у записі альбому. – продовжує пані Наталя. – Кожен з них має свою кар’єру, міжнародне визнання. Вони мої друзі, і їм було незручно відмовити. І спочатку були скептично налаштовані. На першій репетиції для мене була цікава їх реакція: “Як так, що ми цього не знаємо! Це така музика!” Така сама реакція була у продюсера фірм і практично в усіх відгуках у журналах”.

Щоб виконати романс Миколи Лисенка на слова Тараса Шевченка “Мені однаково” баритону Емілю Джонасану довелось знайомитись з українською мовою.

“Співак родом із Південної Африки, – каже Наталя Пасічник. – Він зараз живе в Швеції, виступає на найбільших сценах світу. І йому треба було вчити український текст а він не хотів, казав, що не має часу. І я до нього прийшла з перекладом англійською. Він його прочитав, розплакався і сказав “Я вивчу!”

До альбому увійшов 21 твір 11 українських композиторів XIX-XXI ст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співачка виконала поезію Шевченка у стилі блюз

Твори відбирали найбільш характерні для епохи і для композитора.

– Це “батько” національної романтичної школи Микола Лисенко, який займає важливу частину проекту, його учні Віктор Косенко, Лев Ревуцький, сучасні композитори, яких потрібно просто агресивно промувати на заході Валентина Сільвестрова, Мирослава Скорика. Майже всі вони здобули освіту в Європі. Тому ця школа об’єднує західну традицію з українським фольклором в деяких випадках, і з українською ментальністю. Це музика космополітична, але тішить, що вона українська у тому, що стосується емоцій. Це унікальне в своєму стилі поєднання традицій європейських з багатим українським фольклором”.

Альбом “Consolation” отримав схвальні відгуки в пресі.

“Всі журнали, які пишуть про академічну музику, дають найвищі оцінки. Мабуть, нема професійного журналу в Європі, Америці, Австралії, який би не написав про цю платівку, звукозаписуюча фірма назвала її найбільш обговорюваною цього року. І це дає розуміння, що музика, яку ми часто сприймаємо як другосортну варта уваги, і варта того, щоби зайняте достойне місце у світовій скарбниці. Так само є й у сфері мистецтва, і в сфері літератури – і зараз, на мій погляд, саме час про це заявляти і над цим працювати”.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share