КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Перший прапор незалежної України поставили у Верховній Раді

На державному рівні День прапора запровадив ще Леонід Кучма у 2004 році. Але, кажуть історики, помилився з датою. Адже вперше офіційно синьо-жовтий стяг з’явився у стінах Верховної Ради не 23, а 24 серпня під час проголошення акту Незалежності. Відсьогодні державний прапор стоятиме у вестибюлі парламенту.
Прапор, який 24 серпня 1991 року внесли в парламент, поставили у Верховній Раді. Деякий час полотнище знаходилось у кулуарах біля картини, яка власне зображує цей історичний момент. На ній є і Іван Заєць. Він з В’ячеславом Чорноволом очолювали ходу прапороносців. Тоді знамено під стіни парламенту принесли люди і передали депутатам, одразу після голосування за Акт проголошення незалежності.
«Коли ми внесли цей прапор, чудово усвідомлювали відповідальність перед тими людьми, які принесли його. Відповідальність і перед тими, які боролись за незалежність впродовж ХХ століття», – розповів народний депутат І, ІІ, III, IV та VI скликань Іван Заєць.
Серед депутатів прапороносців тоді був і Микола Поровський. Нині він у військовій формі, бо захищає Батьківщину під жовто-блакитним. Власне, як робили це його предки.
Під синьо-жовтим прапором воював у війську Симона Петлюри, воював мій дідусь Євген Поровський. Під синьо-жовтим в ряді української повстанської армії боровся мій батько Іван Поровський, – згадує народний депутат І, ІІ,ТА IV скликань Микола Поровський.
1992 рік. Людина невідома широкому загалу Микола Плавюк проголошує правонаступницею УНР незалежну Україну. А з себе складає повноваження президента, останнього в еміграції. За довгі роки існування УНР мало 5 очільників, починаючи з Симона Петлюри. Змінювала 6 разів місце розташування.
Документи, фото, газети, які розповідають про діяльність у вигнанні, розмістили на третьому поверсі Верховної Ради. Тут тепер Музей парламентаризму. Тут є символи, які в 1992 році Микола Плавюк передав новій українській владі – печатка УНР, мазепинський клейнод медальйон і прапор УНР. Проте з автентичного – лише печатка. Сліди інших символів ведуть до Адміністрації Президента.
Наскільки я знаю, ці речі зберігаються в Адміністрації Президента. З одного боку, це добре свідчить про тяглість нинішньої влади до подій 1917-1921 років, з іншого боку, в Адміністрації немає музейної частини. Мені здається, такі речі мали б виставлятись, – зазначив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Іван Заєць пропонує виставити їх в Музеї державотворення, який варто створити в Будинку вчителя – приміщенні, де засідав парламент УНР до вигнання. Адже, зокрема, завдяки існуванню її в еміграції Україну після проголошення незалежності визнав світ. Бо всі уже знали, хто такі українці і чого вони прагнуть.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share