Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Пацієнт скоріш мертвий, аніж живий: що там з багатостраждальним ДБР

Мали стати аналогом українського ФБР, а натомість уже більше року не навіть провести конкурс на посаду детективів. Державне бюро розслідувань мало б запрацювати вже восени. Однак у це не вірять навіть самі члени комісії.
Вони мали б почати роботу восени. Забрати функцію досудового слідства у Генпрокуратури. Швидко і якісно розплутувати детективні історії. Однак, самі вплуталися у детектив. Конкурс у Державне бюро розслідувань, яке гучно називають аналогом ФБР, триває більше року. Лише антикорупційна спецперевірка майбутніх його керівників затягнулась на 5 місяців.
А все тому, що в Кабміні та адміністрації президента не могли визначитись, хто ж з них призначить її проведення. Пояснює член комісії Денис Монастирський. На черзі перевірка кандидатів на поліграфі. Документ, який дасть їй старт ще має підписати Володимир Гройсман.
Однак, коли прем’єр планує поставити свій підпис під документом, у прес-службі очільника уряду не кажуть. Експерти кажуть, “Народний фронт” та “Блок Петра Порошенка” не хочуть створювати орган, який забере частину повноважень у Генпрокурора Юрія Луценка.
10 із 11 членів конкурсної комісії Олександр Леменов вважає заангажованими. Адже їх призначили Кабмін, парламент і АП – по третині. Більше того, заступниця Міністра юстиції Наталії Севостьянова вже втретє є членом комісії з обрання топ-посадовців. Через це, припускає експерт, в фаворити конкурсу можуть потрапити люди з президентської вертикалі влади.
Великі побоювання, що при такому конкурсі обрати можуть Матіоса, заступником зробити Варченко, а ще одним заступником стане Олексій Горащенков – і як наслідок, ми отримаємо абсолютно залежний орган, – розповів Леменов.
А саме військовий прокурор, очільниця департаменту економічних злочинів в ГПУ та радник Президента. Сам Анатолій Матіос, якому пророкують перемогу, на засіданні оборонного комітету кілька місяців тому уже пропонував розформувати ще не створений орган. Хоча в інтерв’ю журналістам каже зовсім інше.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share