Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Основні корупційні схеми блоковані з введенням нового порядку управління держземлями, – Мартинюк

За перші місяці впровадження Стратегії раціонального використання та охорони державних сільгоспземель, яку Кабмін затвердив 7 червня, вдалося скасувати Найбільш Масштабні корупційні схеми в сфері управління держземель.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
“Я впевнено можу сказати, що стратегія не породить корупцію, і не може цього зробити, так як максимально звужує всі можливості для маневру у чиновника”, – сказав він, підкресливши, що саме ефективністю прийнятих антикорупційних заходів обумовлена значна частина критики документа.
Тимчасове просідання темпів видачі земельних ділянок учасникам АТО в зв’язку з встановленням паритету між обсягом безоплатної передачі землі і результатами земельних аукціонів, буде нівельовано активізацією земельних торгів.
“Фактично ми створили стимули для громадськості – контролювати чиновників і процес безоплатної передачі земель. Думаю, всі згодні, і самі учасники АТО в першу чергу, з тим, що вони не для того воювали на Сході, щоб чиновники набивали собі кишені”, – сказав Максим Мартинюк.
Поточне ж співвідношення ставило питання про ефективність використання від державних земельних ресурсів. Як приклад Мартинюк навів Дніпропетровську область, де з початку року на аукціонах з продажу права оренди державної землі не було реалізовано жодного гектара, в той час як на момент прийняття Стратегії було подано заявок на безкоштовне виділення землі на 52 тис. гектарів.
Окремий аспект реалізації Стратегії – ставки оренди, за якими держземлі передаються в користування. Документ встановлює уніфіковані правила розпорядження землями – термін оренди 7 років і ставка оренди – не нижче 8% від нормативної грошової оцінки. У той же час, за значної частини укладених раніше договорів оренди держземель ставка оренди становить мінімальні 3%.
“Ми моніторимо такі договори і або ініціюємо підвищення ставки, або не продовжуємо їх. Таким чином, звільняються ділянки для продажу прав оренди на аукціоні. Я впевнений, що корупційні угоди, завдяки Стратегії, залишаться в минулому. А землі вистачить і учасникам АТО, і жителям тих сіл, де ці землі перебувають”, – підкреслив перший заступник міністра.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share