Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» почали свою роботу

Люди

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» розпочали свою роботу. Завдяки ним будь-який вступник з Криму та непідконтрольної території Донбасу може вступити до українських вишів за спрощеною системою – без складання ЗНО.

Центри «Донбас-Україна» будуть працювати на базі переміщених ВНЗ. Також вони є на базі університетів, розташованих на підконтрольній українській владі території Донецької і Луганської областей.

У переміщених вишах для вступників встановлені фіксовані обсяги державного замовлення для всіх спеціальностей та освітніх рівнів.

Центри «Крим-Україна» загалом діють на базі 12 вишів. Серед них – Запорізький національний університет, Національний університет «Львівська політехніка» та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Завідувач сектору переміщених вищих навчальних закладів МОН Світлана Кретович нагадала про нещодавно прийнятий закон, за яким для абітурієнтів з Криму впровадили квоти обсягом 1000 місць державного замовлення на навчання у ВНЗ на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Для вступу за спрощеною системою абітурієнту потрібно приїхати до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію. Після цього необхідно пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів (українська мова, історія України) і скласти вступний іспит або творчий конкурс.

Освітні центри працюватимуть до 30 вересня.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів дозволив видавати довідки про становлення на облік у якості внутрішньо переміщеної особи студентам вишів, які були переміщені на підконтрольну територію.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» почали свою роботу appeared first on Студвей.