“Окупанти будуть сидіти як на вугіллі” – кримські татари вимагають національної автономії

Надання національно-територіальної автономії кримським татарам зробить їх суб’єктом у переговорах про повернення півострова.

Про це Gazeta.ua розповів громадський діяч кримськотатарського народу Синавер Кадиров.

“Окупації треба протистояти щодня. В першу чергу відновлюючи права кримських татар. Навіть тут, в Україні. По факту Росія контролює територію, але юридично вона належить Україні. Україна має приймати щодня документи, відновлюючи наші права. Росіяни виправдовували окупацію так званим “референдумом”, який світ не визнав. Визнавши наші права, Україна визнає право саме за кримськими татарами визначати, кому має належати та земля. Це можна зробити навіть зараз. На рівні психологічної війни це теж важливо. Відновлюється наша топоніміка. Як будуть відчувати себе окупанти? Будуть сидіти як на вугіллі, усвідомлювати себе тимчасовими людьми, людини без майбутнього. Це посилить позиції України. У міжнародному праві, в переговорах, ми стаємо третім суб’єктом крім Росії й України. Росіяни ж намагаються зробити суб’єктом теперішню кримську республіку з окупаційною владою. Час окупації залежить від того, як Україна буде боротися. Мова не про зброю. Автономія максимально наблизила б день звільнення Криму. Порошенко обіцяв і ми сподіваємося”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У Криму більше турбувалися, де вигулювати собак, ніж про кримських татар” – активіст

У січні 2015 року Синавера Кадирова депортували з Криму рішенням суду міста Армянська. Видворили, як іноземця, який порушив термін перебування в Російській Федерації. Бо відмовився від російського громадянства. Мешкає в Києві, відповідає за сферу освіти в Меджлісі.

Інтерв’ю з громадським діячем читайте в наступному числі журналу “Країна”.