КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Оборона Незалежності: новітня українська техніка

Війна на Донбасі підштовхнула українських виробників зброї до створення власної техніки. Тепер на озброєнні української армії чимало бронетранспортерів, танків та ракетних комплексів власного виробництва. Тільки за минулий рік Укроборонпром презентував більш як 200 експонатів військової техніки.

До Дня Незалежності Gazeta.ua підготувала добірку найновішої техніки, яка з’явилася на озброєнні українського війська.

Танк «Тірекс»

Бойовий потенціал техніки перевищує «Оплот» і «Булат». Танк має нову систему управління вогнем, високий рівень захисту. У броньованій капсулі розташовані місця для трьох членів екіпажу. Техніка призначена для одночасного ближнього протипіхотного та дальнього протитанкового бою вдень і вночі.

Броньований автомобіль «Козак-2»

Техніка може перевозити 10 осіб і військові вантажі. Машина захищає екіпаж від стрілецької зброї, осколків мін та боєприпасів.

«Козак-2» має раму з додатковим бронюванням. У салоні встановлені протимінні сидіння. На даху можна розмістити дистанційно керований бойовий модуль або місце для стрілка.

Безпілотний бронетранспортер «Фантом»

БТР створили для прицільного вогню. Крім того, він може доставляти вантажі та боєкомплекти на заміновані території. Транспортер може швидко евакуйовувати поранених із поля бою. Дистанційне управління машиною можливе на відстані 2,5 км. Вести вогонь можна вдень на відстані 2 км і вночі на відстані 1 км.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грізний та небезпечний — танк Т72 модернізували за досвідом війни на Донбасі

Бойовий модуль «Вій»

Модулем можна керувати дистанційно. Його встановлюють на будь-яку легку бронетехніку. Пристрій призначений для ураження транспортних засобів, наземних об’єктів та повітряних цілей на висотах до 1 км. «Вій» здійснює 3 тис. пострілів за хвилину.

Радіолокаційна установка «Пелікан»

«Пелікан» — це рухома радіолокаційна станція огляду. Вона визначає координати ворожої техніки, повітряні цілі. Крім того, передає координати винищувачам. Дальність визначення цілей до 400 км.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український Ан-2-100 вдруге за рік вразив світовим рекордом

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share