Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

“Ні” контролю над суддями: обурені поляки бунтують проти судової реформи

У Польщі протестують проти реформи судоустрою, яку намагається провести керівна партія “Право і справедливість”. Напередодні, 16 липня, у центрі Варшави обурені поляки влаштували масову акцію непокори.
Мітинг розпочався біля будівлі польського Сейму. Туди прийшли, за оцінками правоохоронців, 10 тисяч людей. Вони тримали прапори Польщі та ЄС. Свистіли у свистки та били в барабани.

Протести в Польщі проти змін до судової системи
Згодом частина протестувальників вирушила до Президентського палацу, аби донести свою позицію до Анджея Дуди. Учасники акції застерігають, що реформа порушує принцип розподілу влади. Тож якщо вона запрацює, суди втратять свою незалежність.
Ми боїмося, що цей закон може спричинити вихід Польщі з Європейського Союзу. А ми на це не погоджуємось. Ми проти порушення прав та знищення демократії, – сказала активістка Марелла.
Також поляки бояться, що реформа дозволить уникати відповідальності за будь-які злочини. Більше того – дозволить фальсифікувати вибори.
“Може так статися, що виборів більше не буде. Наші права, які зараз, можливо, ми недооцінюємо, у нас можуть відібрати”, – зазначила активістка Маргарита.
Частина активістів налаштована рішуче. За їхніми словами, вони не припинять протест, поки на законопроект про судову реформу не накладуть вето.
Влада, проти якої ми протестуємо, отримала мандат на управління в рамках чинної Конституції. А зараз, переписуючи закон, вона намагається змінити Конституцію. Але ми будемо тут стояти, допоки це рішення не скасують, – наголосив активіст Марцепан.
Нагадаємо, Сенат Польщі слідом за Сеймом проголосував за поправки до закону про Національну судову раду і структуру судів. Аби вони набули чинності, їх має підписати президент Польщі Анджей Дуда. Нововведення підпорядковує Верховний суд країни Міністерству юстиції. Голова відомства зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів. Таку реформу вже розкритикували у Раді Європи.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share