Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Нова директорка Інституту книги назвала пріоритетні напрямки проекту

book

13 липня у конкурсі на посаду директорки Українського інституту книги перемогла Тетяна Терен. Під час своєї першої прес-конференції вона визначила головні завдання проекту, серед яких – стати містком між гравцями книжкової справи та владою.

Одним із пріоритетів установи стане міжнародний напрямок – представлення українських письменників та їхніх книжок за кордоном. «Уже з наступного року участь України у Франкфуртському ярмарку буде реалізовуватися Інститутом книги» , – каже його нова очільниця.

Вона додає, що кількість закордонних подій за участі України щороку буде збільшуватися. Зокрема, однією з мрій Терен є національний стенд на Болонському книжковому ярмарку.

Третім пріоритетом, названим Терен, є перекладна література. При цьому крім розвитку української перекладної справи, Інститут книги матиме на меті підтримку закордонних спеціалістів, які перекладають книги українських письменників на інші мови. «Ці люди часто працювали на волонтерських засадах. Ми хотіли би залучити їх у наше середовище», – каже директорка.

Серед конкретних способів такої інкорпорації називає міжнародні форуми та конгреси, а ще – можливе створення української премії для закордонних перекладів.

Також Терен наголосила на розвитку бібліотечного напрямку, який Інститут книги буде розвивати спільно із міністерством культури. Почати планують із воркшопів за участі українських та закордонних фахівців.

Уже цього року Терен має на меті запустити пробну промо-кампанію для популяризації читання. Для цього планують залучити Суспільне телебачення та провідні українські медіа. Прицільно зайнятися пропагандою читання збираються з наступного року. Метою такої роботи стане формування іміджу книжки як інструменту формування не просто мислячих, але й успішних громадян.

Окресливши генеральні напрямки майбутньої роботи, Терен відзначила, що найближчі місяці стануть періодом розбудовної роботи. За цей час мають сформувати штат Інституту, прописати стратегію і знайти приміщення. Останнє має стати не лише офісом установи, але й культурним центром – місцем проведення різноманітних подій.

Однією з проблем при формуванні штату стане питання оплати праці. Нині ставки майбутніх співробітників Інституту і його директорки коливаються в межах 3,5 – 5,5 тис. гривень.

Не деталізуючи інформацію щодо структури Інституту, Терен зауважила, що окремий співробітник буде займатися фандрейзингом. Для реалізації програм Інституту планують залучати не лише бюджетні, а й недержавні кошти.

Презентувати перших співробітників Інституту та його конкретніші плани директорка пообіцяла під час Форуму видавців, який традиційно відбудеться у Львові у вересні. До того часу в її планах зустрічі з учасниками ринку: видавцями, книгорозповсюджувачами, письменниками, перекладачами, бібліотекарями. Вони потрібні, аби врахувати реальні потреби та деталізувати пріоритети.

Серед побажань, уже озвучених учасниками процесу, є створення резиденцій, літературних премій і журналів, розробка системи малих грантів тощо. Інститут книги має на меті активізувати культурне і книжкове життя в тих регіонах, куди вкрай рідко доїжджають українські письменники.

До обрання на посаду нової очільниці Інституту книги установу очолював доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Ростислав Семків. Тетяна Терен керуватиме проектом протягом наступних п’яти років.

Нагадаємо, раніше українські викладачі поділилися списком обов’язкової літератури для сучасних студентів. До must-read увійшли 10 художніх та науково-популярних видань.

Фото: pexels.com

Реклама


The post Нова директорка Інституту книги назвала пріоритетні напрямки проекту appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share