Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

НБУ скасував обмеження на переказ коштів за кордон

Національний банк України скасував обмеження на переказ коштів за межі України для фізичних осіб. До сьогодні не можна було пересилати більше 150 тис. грн в місяць.

“У рамках концепції нової моделі валютного регулювання НБУ планує поступово пом’якшити адміністративні обмеження на ринку бізнесу, банків та фізичних осіб. У даний час продовжує діяти ряд обмежень НБУ для громадян і бізнесу, включаючи обов’язковий продаж 50% валютної виручки, попереднє депонування гривні для купівлі валюти за заявками клієнтів, одноденний ліміт купівлі готівкової валюти фізособами в еквіваленті 150 тис. грн в день і одноденний ліміт на зняття готівки з валютного рахунку в еквіваленті 250 тис. грн в день”, – повідомляє УНІАН.

Від сьогодні банкам дозволено обмін валюти без обмежень щодо груп класифікатора іноземних валют та банківських металів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар перетнув нову позначку в обмінниках

Нацбанк регулярно викуповує валюту на міжбанку. Цим не дає можливості суттєво зміцнитися гривні. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олександр Охріменко.

“Якщо НБУ буде і далі скуповувати долари, то на міжбанку американська валюта коштуватиме 26 гривень. В обмінниках – 25,4 гривень. Якби НБУ не викуповував надлишок валюти, то долар вже міг коштувати 20 гривень”, – говорить Охріменко.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share