Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Національний банк України випустить пам’ятну монету в честь 500-річчя Реформації

15 вересня Національний банк України випустить в обіг пам’ятну монету “500 років Реформації” номіналом 5 гривень тиражем 40000 штук.

Початок релігійно-громадського руху в Європі XVI середини XVII ст. пов’язують з виступом німецького реформатора, доктора богослов’я Віттенберзького університету Мартіна Лютера, який в 1517 році опублікував свої знамениті “95 тезисів”. Ці тезиси були націлені проти практики продажу індульгенцій і відмічали, що людина досягає “спасіння душі” не із-за церкви та її обрядів, а за допомогою віри, яка дарована їй безпосередньо Богом.

Вплив Реформації на українських землях проявився в демократизації церкви, наближенні її до народу, процесі створення національних шкіл, типографій, перекладу Біблії та богослужбових книг на живу українську мову.

На аверсі монети розміщені: вгорі малий Державний Герб України, під яким написи: “Україна”, “5 гривень”, справа рік чеканки монети 2017; на дзеркальному фоні хрест, зліва стилізована сторінка розкритої Біблії, переклад якої на німецьку мову виконав Мартін Лютер, з декоративною закладкою з українським орнаментом, що символізує причетність України до загальноєвропейського процесу створення нової церкви.

Справа від хреста розміщені п’ять тезисів, які являються квінтесенцією цієї теології: “Тільки Писання”, “Тільки віра”, “Тільки благодать”, “Тільки Христос”, “Тільки Богові слава”; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банка України (знизу справа).

На реверсі монети розміщені: в червоно-чорному фоні, що символізує драматизм часу, розп’яття; справа Мартін Лютер, який тримає в руці лист зі своїми тезисами, і написи: “Мартін Лютер” (вгорі), “500 років Реформації” (вертикально зліва).

Художники: Володимир Атаманчук, програмне моделювання Віталій Андріянов. Скульптори: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share