КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Науковці американських вишів створили робота-суддю

робота (2)

Фахівці зі Стенфордського центру юридичної інформатики, Чиказького юридичного коледжу в Кенті і Юридичного коледжу Південного Техаса створили систему на базі штучного інтелекту, здатну передбачати результат судового процесу краще, ніж професійні юристи.

Щоб навчити штучний інтелект розбиратися в юридичних явищах, у систему завантажили базу даних Верховного суду США, яку ведуть із 1791 року.

На основі цих даних система вибудувала алгоритм, який пророкує рішення судді. Воно ґрунтується на 16 параметрах, серед яких – галузі права, час, відомості про конкретного суддю тощо. До уваги приймаються і додаткові чинники, наприклад, чи відбулися усні дебати сторін.

Дослідники ґрунтувалися на історичних даних, зібраних за період з 1816 по 2015 роки і оброблених алгоритмами машинного навчання. Так вони створили статистичну модель, яку система використовує для пошуку закономірностей між характеристиками справи і вердиктом суду.

Зараз штучний інтелект правильно пророкує результат 70,2% справ з 28 тисяч. Рішення окремих суддів система передбачила правильно в 71,9% випадків з 240 тисяч.

Нагадаємо, раніше дослідники з Лабораторії інформаційних технологій і штучного інтелекту Массачусетського інституту технологій створили пристрій, який дистанційно заміряє параметри ходьби людей.

Фото: unsplash.com

Реклама


The post Науковці американських вишів створили робота-суддю appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share