Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Набір студентів на 2017-2018 навчальний рік

Київський національний лінгвістичний університет

здійснює набір студентів на 2017-2018 навчальний рік за спеціальністю
035 Філологія. Переклад (дві західноєвропейські мови)

За останні роки переклад став важливим інструментом міжнародного спілкування. Завдяки міжкультурній інтеграції, глобалізації, культурній і мовній різноманітності збільшився попит на спеціалістів у галузі перекладу, які здатні забезпечити ефективну комунікацію та плідне співробітництво України з іншими державами.

Місія освітньої програми «Теорія і практика перекладу з двох західноєвропейських
мов»
— підготовка висококваліфікованих, соціально відповідальних перекладачів, які володіють універсальними лінгвістичними та культурними компетенціями, а також навичками перекладу та тими знаннями, які відповідають потребам сучасного ринку праці як в Україні, так і за її межами в умовах глобалізації.

Кар’єрні можливості

Випускники факультету перекладачів обіймають посади перекладачів в міністерствах України, представництві ООН в Україні, ОБСЄ, посольствах та консульствах інших країн, працюють журналістами на провідних телеканалах України, редакторами-перекладачами у відомих ЗМІ України, гідами-перекладачами, перекладачами науково-технічної літератури, стюардесами в міжнародних авіакомпаніях, помічниками директорів представництв іноземних компаній (Procter&Gamble Ukraine, L’Oreal Ukraine, IBM, Mercedes-Benz, Siemens та ін.), прес-секретарями в PR-агенціях, перекладачами в банківських установах тощо.

Навчальні програми та технології навчання

Факультет перекладачів готує фахівців із перекладу з двох іноземних мов (англійська та друга іноземна мова (іспанська /італійська/ німецька / французька / новогрецька). Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам та новітнім методикам. Крім базових дисциплін загальногуманітарного та мовознавчого циклів, а також спеціальної філологічної підготовки, на факультеті представлено широкий спектр теоретичних та практичних курсів, спрямованих на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі перекладу. Навички перекладу студенти здобувають на курсах із практики усного послідовного та синхронного перекладу, а також письмового (художнього, галузевого) перекладу.

У розпорядженні студентів бібліотечні фонди, комп’ютерні класи з вільним доступом до мережі Інтернет, мультимедійні лінгафонні лабораторії, лекційні аудиторії з мультимедійною апаратурою, аудиторії для навчання усного перекладу (кабінки для перекладачів, звукова система, мікрофон, навушники).

У позааудиторний час функціонує студія перекладу та озвучування під керівництвом старшого викладача кафедри англійської мови Фабричної Я. Г. Наразі до складу студії входять дві творчі групи: KPUPA та SERIAL KILLERS. Серед проектів, виконаних учасниками KPUPA: пілотна серія популярного молодіжного серіалу The Big Bang Theory / «Теорія великого вибуху»; політична промова кандидата у президенти США Барака Обами Inspirational Speech of Obama; уривок мультиплікаційного фільму Rapuntsel / «Рапунцель»; два сезони популярного комедійного телесеріалу The Last Man on Earth / «Останній дядько на землі». SERIAL KILLERS переклали та озвучили: першу серію науково-фантастичного серіалу Flash; першу серію детективного серіалу «Джесіка Джонс».

1449773727.jpg
Фото 1, 2. Студія перекладу та озвучування

Навчально-методична, науково-дослідна робота та міжнародні зв’язки

Студенти факультету перекладачів залучаються до наукових досліджень, до участі у щорічних загальноуніверситетських та міжнародних науково-практичних конференціях під керівництвом викладачів кафедри англійської філології і перекладу, наукові розвідки студентів публікуються у вітчизняних та закордонних наукових збірниках.

Щороку на факультеті проводиться конкурс читців англомовних віршів. Студенти демонструють знання англійської мови та професійні навички перекладу під час участі в олімпіадах з англійської мови та перекладу, у щорічному конкурсі на кращий художній переклад “Budding Translator”, у Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів на базі Навчально-наукового Гуманітарного інституту Національного авіаційного університету.

C:\Users\Acer\Downloads\recitation contest_photo-20170204T170013Z\recitation contest_photo\IMG_4711.JPG

Фото 3. Конкурс читців поезії

Кафедра англійської мови та кафедра англійської філології і перекладу, які забезпечують підготовку майбутніх перекладачів, підтримують міцні зв’язки з науковими й освітніми центрами в Україні та за кордоном (Британська Рада, Ресурсний Центр для викладачів англійської мови при посольстві США та ін.).

Завдяки тісному співробітництву кафедри англійської філології і перекладу факультету перекладачів з Міжнародною Асоціацію Януша Корчака викладачі кафедри та студенти факультету беруть участь у міжнародних форумах та конференціях, присвячених впровадженню педагогічних ідей Я. Корчака. З 12 по 16 жовтня 2016 року студенти магістратури факультету перекладачів брали участь у Міжнародній педагогічній конференцїї імені Януша Корчака «Trust: the foundation of emotional safety», що була організована урядом Нідерландів і присвячена питанням емоційної безпеки в умовах підготовки Європейської спільноти до життя в новій інформаційній ері. Лекції, дискусії та тренінги проводились провідними фахівцями з психології, педагогіки та представниками уряду Нідерландів. Студенти факультету забезпечували синхронний переклад під час лекцій та дискусій.

Trust

Фото 4. Студенти магістратури факультету перекладачів зі студентами з Бразилії та Голландії на Міжнародній конференції «Trust: the foundation of emotional safety», М. Білтховен, Нідерланди.

На пошану класика українського перекладу і перекладознавства, засновника факультету перекладачів 17 лютого 2017 року була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми перекладознавства: традиція і сучасність». На конференцію були запрошені почесні гості: д.ф.н., проф., академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, член Національної спілки письменників України Дончик В.Г., перекладач, поет, літературознавець, член правління Національної спілки письменників України, голова творчого об’єднання перекладачів Київської міської організації НСПУ Ткаченко В.І., директор видавництва «Нова Книга» Георгієв В.В, д.пед.н., професор кафедри теорії та практики перекладу англійської мови Харківського національного університету В.Н. Каразіна, академік Академії наук вищої школи України, Президент Всеукраїнської спілки викладачів перекладу Черноватий Л.М, д.ф.н., проф., професор кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік Академії наук вищої школи України Карабан В.І. В рамках конференції були проведені секційні засідання, на яких обговорювались теоретичні та практичні питання художнього, галузевого перекладу, методичні засади навчання перекладу, дискурсивні та прагматичні аспекти перекладу, когнітивні, психолінгвістичні, соціолінгвістичні, міжкультурні засади перекладацької діяльності.

C:\Users\Administrator\Desktop\фото9.jpg C:\Users\Administrator\Desktop\фото7.jpg
Фото 5. Пленарне засідання конференції Фото 6. Професор Корунець І.В., доктор філологічних наук, академік НАНУ
Дончик В.Г
C:\Users\Administrator\Desktop\фото6.jpg C:\Users\Administrator\Desktop\фото10.jpg
Фото 7. Професор Корунець І.В., декан факультету перекладачів доктор педагогічних наук, професор Зєня Л.Я., доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та практики перекладу англійської мови Харківського національного університету В.Н. Каразіна Л.М. Черноватий Фото 8. Професор Корунець І.В., доктор філологічних наук, професор Семенець О.Є.
C:\Users\Administrator\Desktop\фото 11.jpg C:\Users\Administrator\Desktop\фото13.jpg
Фото 9. Привітання від студентів Фото 10. У родинноум колі
C:\Users\Administrator\Desktop\фото14.jpg C:\Users\Administrator\Desktop\фото15.jpg
Фото 11. Професор Корунець І.В. з колегами, викладачами кафедри англійської філології і перекладу доц. Польвою Е.В. (ліворуч) і викл. Карпенко Ю.В. (праворуч) Фото 12. Секційне засідання

До традиційних заходів на факультеті перекладачів належить святкування Міжнародного дня перекладача (30 вересня). До участі у цьому заході запрошуються представники дипломатичних відомств, відомі літератори, професійні перекладачі, знані фахівців у галузі перекладу, які розповідають студентам про специфіку професії перекладача та діляться з ними своїми здобутками на перекладацькій ниві.

На урочистий захід з нагоди святкування Міжнародного дня перекладача 30 вересня 2016 року були запрошені почесні гості: Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, аташе посольства Італії в Україні Нікола Франко Баллоні, аташе з питань культури посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні Крістіна Гаттендорффа, аташе з питань культури і науки посольства США Шері Бистрянські, радник посольства Австрії в Україні з питань культури Штефані Карнер, перекладач, письменник, драматург Каденко В.М.

C:\Users\Administrator\Desktop\фото4.jpg C:\Users\Administrator\Desktop\фото3.jpg
Фото 13. Вітальне слово Надзвичайного і Повноважного Посла Португальської Республіки в Україні Марії Кріштіни Серпа ди Алмейда Фото 14. Вітальне слово аташе посольства Італії в Україні Нікола Франко Баллоні
C:\Users\Administrator\Desktop\фото2.jpg
Фото 15. Виступ професора кафедри англійської філдології і перекладу Корунця І.В. Фото 16. Забезпечення перекладу вітального слова почесних гостей
1 Canada
Фото 17. Презентація студентами 4 курсу факультету перекладачів культури
англомовних країн

У межах міжнародного співробітництва студенти факультету перекладачів беруть участь у круглих столах, дискусіях з представниками посольств іноземних країн в Україні.

C:\Users\Админ\Desktop\ФОТО КАФЕДРА\IMG_0532.JPG

Фото 18. Зустріч-дискусія зі студентами 4 курсу на тему: «Специфіка роботи перекладача на міжнародних форумах». Дискусію проводить Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки в Україні Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда.

Для студентів факультету перекладачів організовуються зустрічі з представниками міжнародних організацій, круглі столі, дискусії, майстер-класи відомих науковців, літераторів, перекладачів.

C:\Users\Админ\Desktop\ФОТО КАФЕДРА\IMG_1734.JPG

Фото 19. Зустріч студентів 3 і 4 –го курсів з Президентом Швейцарської Асоціації імені
Януша Корчака Ентоні Шпільманом.

C:\Users\Админ\Desktop\ФОТО КАФЕДРА\IMG_1805.JPG

Фото 20. Студенти і викладачі факультету перекладачів під час майстер-класу з поетичного перекладу відомого українського поета і перекладача Г. А. Фальковича

На факультет перекладачів запрошуються провідні фахівці з методики викладання перекладу для ознайомлення педагогічного колективу з новітніми технологіями у галузі методики перекладу.

C:\Users\7272~1\AppData\Local\Temp\IMG_1893.JPG

Фото 21. Майстер-клас доктора педагогічних наук, професора ХНУ ім. В.Н. Каразіна
Л.М. Черноватого для студентів і викладачів університету

Студенти факультету забезпечені базами практики на провідних державних та приватних підприємствах, у представництвах відомих іноземних компаній, державних установах, перекладацьких і туристичних агенціях, що дає змогу студентам удосконалити свої професійні знання та навички усного та письмового перекладу. Окрім того, на факультеті перекладачів ініційовано низку проектів, які дають можливість студентам удосконалювати перекладацьку майстерність.

C:\Users\Админ\Desktop\ФОТО КАФЕДРА\IMG_1739.JPG

Фото 22. Англомовний супровід студентами 3 і 4 курсів екскурсії в Бабиному Яру для швейцарської делегації.

Студенти факультету беруть активну участь у благодійних проектах. Так, зокрема, завдяки участі студентів факультету і викладачів кафедри англійської філології і перекладу у проекті «Від серця до серця» була зібрана бібліотека дитячої літератури та проведені майстер-класи англійською мовою для хворих дітей хоспісного відділення лікарні № 4 м. Києва. Крім того, студенти факультету перекладачів разом з викладачами беруть участь у соціальних проектах, присвячених розвитку громадянського суспільства в Україні, працюючи волонтерами-перекладачами.

Фото 23. Участь студентського та педагогічного колективу кафедри англійської філології і перекладу у благодійному проекті «Від серця до серця»

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share