Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Міносвіти та НАН працюватимуть над відновленням науково-дослідного флоту

sea

Міністерство освіти і науки та Національна академія наук працюють над відновленням науково-дослідного флоту, що був частково втрачений унаслідок тимчасової окупації Криму. На півострові залишилася значна частина українських науково-дослідних установ і науково-дослідних суден.

Про це розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус під час виступу на зустрічі спеціальної робочої групи з питань оцінки стану морського середовища, включаючи соціально-економічний аспект, у Нью-Йорку (США).

«Важливим завданням для України є також затвердження державної програми морських досліджень. Одним з пріоритетних напрямків цієї програми має стати саме міжнародне співробітництво. Зокрема, Україна активно розвиває такі напрями в області морських досліджень, як біобезпека і біорізноманіття, екологія морів тощо. Ми відкриті для співпраці в цих сферах», – наголосив Дмитро Чеберкус.

Відповідно до військово-морської доктрини України, основними організаціями в області морських досліджень є університети Міністерства освіти і науки України та інституції Національної академії наук України. Такі вишу розміщені в Києві, Одесі, Херсоні та Миколаєві.

«Україна завжди була активним учасником різних міжнародних програм в області морських досліджень. Ми розуміємо, що майбутнє нерозривно пов’язано з вивченням Світового океану в рамках міжнародного співробітництва», – зазначив директор департаменту МОН.

Зустріч спеціальної робочої групи з питань оцінки стану морського середовища, включаючи соціально-економічний аспект, організував відділ з питань океану та морського права Управління з правових питань Організації Об’єднаних Націй.

Захід провели з метою формування пропозицій щодо розроблення концепції розвитку в галузі міжнародних морських досліджень і технологій. Дмитро Чеберкус представляв Україну, оскільки він є Представником Уряду України в Секретаріаті договору про Антарктику.

Нагадаємо, раніше Міносвіти розповіло про намір ввести єдиний обов’язковий іспит зі знання української, російської та англійської мов для іноземних студентів в Україні.

Фото: pexels.com

Реклама


The post Міносвіти та НАН працюватимуть над відновленням науково-дослідного флоту appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share