Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Міжнародний день друзів: історія свята та привітання

Міжнародний день друзів в Україні та світі щорічно відзначається 9 червня. Попри те, що дата є неофіційною, свято є можливістю ще раз поспілкуватися та привітати тих людей, які розділяють з нами приємні та важкі миті життя. Адже, як казав Сократ, “без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності”.
Міжнародний день друзів вперше почали святкувати у США в 1935 році. Однак тоді американський Конгрес вирішив призначити першу неділю серпня Національним днем дружби. Вже згодом цю дату було перенесено на 9 червня. Хоча Міжнародний день дружби в Україні та світі офіційним так і не став.
У 1958 році ООН теж вирішила відзначити День друзів, однак конкретної дати для святкування так і не було обрано. Значно пізніше, на своїй 65-й сесії Генеральна Асамблея ООН в резолюції від 27 квітня 2011 року встановила Міжнародний день дружби. Датою свята було обрано 30 липня. Основою для цього свята була Декларація і програма дій у сфері культури миру та Міжнародного десятиріччя культури миру та ненасильства в інтересах всієї планети.
Слід зазначити, що окрім Дня друзів та Міжнародного дня дружби, є ще День жіночої дружби (третя неділя серпня), Тиждень старих та нових друзів (третій тиждень травня), а також Міжнародний місяць дружби (лютий).
Однак, День друзів та Міжнародний день дружби – це лише ще один привід, щоб привітати своїх друзів. Особливо, якщо ви давно не спілкувалися.

via GIPHY

Привітання з Днем друзів
Пропонуємо вам декілька варіантів привітань. Хоча найкращі привітання завжди йдуть від серця.
– Сьогодні я хочу привітати свого дорогого друга з всесвітнім днем дружби. Колись Авраам Лінкольн сказав: “Краща частина нашого життя складається з друзів”. Дійсно, ти, мій друг, найкраще що є у моєму житті. Я пишаюся нашою дружбою і бажаю нам обом її подальшого розквіту.
Де б ми не були, з друзями завжди відчуваємо себе як вдома (Генрі Драммонд).
– Мені не потрібні слова, щоб сказати про те, які ми близькі. Але я кажу зараз, і буду говорити тобі завжди про те, що тонкі нитки, які зв’язали наші долі, міцніші за кохання та надійніші за щастя. Вітаю тебе з всесвітнім днем друзів і бажаю, щоб наша дружба, як хороше вино, ставала з роками тільки міцніше!
Дружба – найнеобхідніше для життя, оскільки ніхто не побажає собі життя без друзів, навіть якщо б він мав усі інші блага (Аристотель).
Про друзів не дарма складають пісні, Не один пуд солі вони з’їли разом, Друг – надійна опора завжди, Кажуть, пізнаються в біді завжди. День друзів – прекрасне свято, Всюди гамір, веселощі, жарти, сміх, Друзів на світі багато різних, Хай у вашому житті друг буде краще всіх.

via GIPHY

Друг — це перш за все той, хто не береться судити (Антуан де Сент-Екзюпері).
– У світі є багато цінностей. І не всі вони матеріальні. Є такі речі, як стійкість, відданість, любов, праведність і багато ще чого. Але найголовніше, на мій погляд – це дружба. Маючи одне, ти маєш все. Тому, я можу вважати себе багатою людиною, адже у мене є ти – мій друг! Зі святом тебе!
Мій старий друг, в житті всяке буває, Було багато різного в нас, Але наша дружба міцна не зникає, Скажу тобі чесно, без прикрас. У день друзів бажаю тобі, Щоб пам’ятав ти завжди про друга, Удачі, щастя, посмішок у долі, Прекрасних днів на дозвіллі.
Дружба не такий жалюгідний вогник, щоб погаснути в розлуці (Йоганн Фрідріх Шиллер)
– Вітаю тебе з Днем друзів! Це велике щастя – мати такого вірного і надійного друга, як ти, готового завжди прийти на допомогу. Кажуть, що друзі – це родичі, яких ми собі вибираємо самі. Так, ти для мене не просто друг, а й рідна людина. Я хочу побажати тобі залишатися таким же легким і безпосереднім. Нехай у твоєму житті буде побільше везіння. А якщо знадобитися допомога – пам’ятай, що в тебе є на кого покластися.
Для відданого друга не можна зробити дуже багато (Генріх Ібсен).
Справжній друг, яке щастя, Якщо поруч він, йдуть всі негоди, І сумніви зникають, як тала вода, Дай Бог, щоб дружба міцна завжди жила. Сьогодні день друзів, вітаю, Веселися по повній і не сумуй, Радості і щастя я тобі бажаю, А особливо великого щастя в любові.
Людина, що другові своєму підлещує, на стопах його пастку ставить (Біблія. Приповісті 29:5).
– Коли у мене печаль на серці – я йду до тебе. Коли я хочу поділитися радістю – я йду до тебе. Коли мені потрібна порада – я йду до тебе. І ти завжди даєш мені те, що я шукаю. Ти сумуєш разом зі мною, підкажеш або допоможеш справою. Щастя, розділене з тобою, знаходить нові грані. Вітаю тебе з днем друзів. І нехай роки нашої дружби додадуть тобі молодості в серці та юності в душі!

via GIPHY

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share