МОН запровадить обов’язковий іспит для іноземних студентів з мови навчання

online-study

Протягом останніх чотирьох років зросла кількість зауважень з боку іноземних партнерів щодо якості навчання їхніх громадян в Україні та рівня здобутих тут знань. Міністерство освіти і науки розробляє низку заходів для виправлення наявної проблеми.

Такою звісткою поділилася міністр освіти і науки України на міжнародній конференції «Актуальні питання навчання іноземців в Україні у 2017-2018 навчальному році». Лілія Гриневич стверджує, що Україна має унікальні умови для залучення до навчання іноземних студентів. Саме тому покращення умов та підвищення якості навчання іноземців є одним із важливих пріоритетів Міносвіти.

Наразі міністерство вже підготувало нові Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності закладів освіти. Вони міститимуть чіткі вимоги до навчального закладу, який планує здійснювати навчання іноземців.

Міністр освіти і науки стверджує, що українські виші нерідко приймають на навчання іноземних студентів із недостатнім освітнім рівнем. Частина іноземних випускників не володіє мовою навчання навіть після присвоєння кваліфікації. Через це в Україні запровадять єдиний обов’язковий іспит для іноземних студентів з мови навчання. Його складатиме молодь, зарахована на навчання до українських ВНЗ після 1 листопада 2018 року.

Вказаний іспит розробляє МОН, Український центр оцінювання якості освіти та національні університети. Він орієнтуватиметься на перевірку знання іноземними студентами трьох мов: української, англійської та російської. Іспит складатимуть до закінчення першого року навчання, а переведення на 2 курс буде можливим лише за умови задовільних результатів екзамену.

Міністерство освіти і науки продовжує співпрацювати з іншими державними органами, які забезпечують перебування іноземців в Україні. Лілія Гриневич нагадала, що цього року відбулися зміни у візовому законодавстві. Тепер віза «Д» буде дешевшою, багаторазовою та діятиме впродовж 90 днів, що полегшить роботу університетів та спростить перебування іноземців до отримання документу на тимчасове проживання.

У Міносвіти триває робота над вдосконаленням запрошення та перебування іноземців, які приїжджають в Україну за програмами академічної мобільності. Крім того, планують максимально усунути посередників при залученні іноземців до навчання в українських ВНЗ. У цьому має допомогти Державна інспекція навчальних закладів.

Нагадаємо, раніше Лілія Гриневич назвала п’ять пріоритетів української освіти в 2017 році. До слова, одним із пріоритетів стало саме забезпечення кращої якості вищої освіти.

Фото: pexels.com

Реклама

The post МОН запровадить обов’язковий іспит для іноземних студентів з мови навчання appeared first on Студвей.

Читати