Мозок людини здатний попереджати про майбутнє

Новина 3

Учені з Університету Неймегена (Нідерланди) виявили здатність мозку бачити результат події ще до її закінчення. Вони пов’язують це із особливістю сприйняття інформації мозком.

До цього часу дослідження зорової зони кори головного мозку в аспекті передчуття майбутніх подій проводили тільки на тваринах. Нідерландські науковці першими вивчили дані процеси в мозку людини.

Учасниками експерименту стали 29 студентів. Їм запропонували спостерігати за рухом білої точки по екрану.

При завершенні досліду мозок студентів точно знав, чого очікувати від точки. Коли ці очікування закріпилися, студентам показали 24 випадкові послідовності рухів точки. Деякі були ідентичні з попередніми, інші мали схожість лише в початковій або кінцевій фазі.

Протягом усього експерименту діяльність зон зорової кори фіксувалася на функціональній магнітно-резонансній томографії. Під час спостерігання за точкою студенти подумки завершували її рух у два рази швидше, ніж це робила точка.

Таким чином учені довели, що людина має здатність швидко візуалізувати відносно прості рухи. Вчені не виключають, що цю здатність передбачати майбутнє можна розвивати.

Нагадаємо, в університеті Цюриха знайшли ліки для послаблення спогадів, що травмують.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Мозок людини здатний попереджати про майбутнє appeared first on Студвей.