Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Львівське сміття знову блокують: ще одне місто відмовилось допомогти попри меморандум

Напередодні приймати відходи відмовилося місто Миколаїв, що неподалік Львова. І це попри те, що у квітні райцентр погодився допомогти своєму сусідові.
Сьогодні до Миколаєва приїхав мер Львова Андрій Садовий. А тимчасом, Володимир Гройсман дав доручення голові Львівської ОДА Олегові Синютці зібрати на нараду мерів міст області, аби разом спробувати вирішити проблему. Чи буде така зустріч, губернатор не каже. Зате під Львівську Ратушу сьогодні раптом вийшла на протест чиновниця обладміністрації.
Наприкінці квітня 19 міст Львівщини підписали меморандум, згідно з яким кожне місто щодня мало приймати певну частину львівських відходів. Серед учасників меморандуму є і Миколаїв. Щодоби до райцентру мали б звозити по 60 тонн сміття. Взамін Львів має допомогти облаштувати миколаївський полігон, який теж потребує негайної рекультивації.
Однак співпраця між містами забуксувала. Попри те, що інвестор фірма “Еко-тех” підписала із Миколаєвом угоду і готова розпочати роботи на полігоні, депутати її так не підтримали. На останній сесії у понеділок для схвалення забракло лише одного голосу. Аби вирішити конфлікт, до Миколаєва особисто приїхав мер Львова Андрій Садовий. Шанс вирішити ситуацію все ж є.
Повторне голосування відбудеться на завтрашній сесії миколаївської мерії. Тим часом, жителі райцентру не проти допомогти Львову з вивезенням сміття. Поки мер Львова особисто виїхав у Миколаїв, аби вирішити проблему з буксуванням меморандуму, прем’єр-міністр України черговий заклик вплинути на ситуацію зі сміттям оприлюднив через Facebook. За дорученням Володимира Гройсмана. керівник Львівської обладміністрації Олег Синютка має зібрати мерів усіх міст Львівщини.
Однак на запитання, коли ж відбудеться така зустріч чиновник, опустивши очі, довго зітхає. Поки ОДА готується до круглого столу, під міською радою сьогодні раптово почала голодування голова департаменту внутрішньої й інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк.
Нагадаю, 12 червня Львів звернувся до Президента, Кабінету Міністрів та РНБО з прохання оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації. Адже тоді стане зрозуміло, що сміттєва кризу не справа рук громади, а штучний тиск вищих чиновників.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share