Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

“Лобіювання своїх інтересів”: ЄС жорстко розкритикував Верховну Раду

За останні тижні представництво ЄС видало низку критичних заяв, проте в четвер, 15 червня, там озвучили те, що давно не звучало від європейських дипломатів.
Глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Верховна Рада фактично блокує необхідні країні реформи.
За словами посла, в українському парламенті багато людей, які захищають власні інтереси і блокують процес реформ. Більш того, він звинуватив “главу комітету Верховної Ради” в антиєвропейському лобізмі.
Коли ми намагаємося перевірити гармонізацію українського законодавства з ЄС, ми розуміємо, що в профільних міністерствах законопроекти вже створені, вони зареєстровані в Раді, але глава комітету Ради вирішив не просуватися вперед через наявність власних інтересів, і він не хоче сприяти реформам, – сказав Мінгареллі.
Перше питання – кого саме з голів парламентських комітетів мав на увазі дипломат. У представництві ЄС зазначають, що це збірний образ, а не конкретна людина. Нездатність контролювати голосування в Раді обіцяє стати ще більшою проблемою вже в найближчі місяці.
Блокування євроінтеграційних проектів у поточному скликанні Верховної Ради почалося в перші місяці після її обрання, проте до останнього часу в Брюсселі намагалися не тільки підкреслювати досягнення, але і приховувати проблеми, пише “ЄвроПравда”.
Наочна ілюстрація – минулорічний звіт Єврокомісії про виконання асоціації, де Брюссель сипав компліменти на адресу Києва. Отже, на даний момент є важлива зміна: в ЄС почали вголос заявляти і про проблеми.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share