Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Лептоспіроз потрапляє у кров крізь рани

У Києві зафіксували першу в цьому році смерть від лептоспірозу небезпечного інфекційного захворювання, яке передають щури, миші, собаки, корови, коні та свині. 15 серпня помер 40-річний чоловік із Подільського району. З початку року в столиці зареєстровані сім випадків захворювання на недугу.

 Хворий тиждень лікував застуду. У лікарню звернувся на сьомий день. Його доставили у реанімацію, але було занадто пізно, каже Сергій Чумак, тимчасовий виконувач обов’язків директора Київського лабораторного ­цент­ру.

Лептоспірозом можна заразитися у стоячій воді, озерах. Там живуть багато гризунів щурів та ондатр. У тварин захворювання протікає в легкій формі, і вони ще довго виділяють лептоспіри із сечею і фекаліями. Рогата худоба також із молоком.

 У таку спеку люди біжать купатися, не знаючи, що там чекає смертельна недуга. Найстрашніше, коли на тілі є рани, говорить 41-річний Максим Канівець, столичний інфекціоніст. Коли збудник потрапив в організм через рот, шлунок може сам знищити бактерію. А от якщо на тілі є хоч одна свіжа подряпина інфекція потрапляє одразу у кров і вражає нирки, легені, мозок. У них стаються крововиливи. Сеча не вироб­ляється, кров не очищується і насичується токсинами. Виникає запалення легень, мозку або серцевого м’яза. Людина може померти.

Першою ознакою лептоспірозу є висока температура. Вона піднімається до ­+40…41°С. Хворого мучить спрага, біль у м’язах, загальна слабкість тіла, крововиливи під шкірою й у головний мозок, зникає апетит. Починає дуже боліти живіт. Інкубаційний період захворювання 714 діб.

 У перші дні недуга схожа на застуду. Люди намагаються лікуватися самотужки. А треба одразу йти у лікарню. Якщо згаяти час, антибіотики на інфекцію не подіють і врятувати людину дуже важко.

У хворих на четвертий-­п’ятий день збільшується печінка, до неї боляче доторкнутися. Може розвинутися гостра печінкова недостатність. При більшості інфекцій стан людини покращується, коли температура падає, а при лептоспірозі ні.

 Людині постійно хочеться пити. Нирки не справляються з очищенням крові, навіть якщо вживати багато рідини. Це також вирізняє хворобу серед інших.

У стаціонарі лежать місяць. Колють антибіотик. Очищають організм від токсинів ставлять крапельниці. Лікують ускладнення нирок і печінки. Після перенесеної хвороби щороку обстежують ці органи. Необхідна дієта без смаженого й спиртного.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share