Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Куди подіти батьків: дозвілля для старшого покоління

parents (1) (1)

Що більше людина має занять до душі, то менше часу, щоб скаржитися на життя і вимагати постійної уваги. В тебе точно є якісь креативні ідеї. А як щодо батьків? Може, їм не завадило б якесь хобі, щоб розірвати коло «дім – робота – супермаркет»? До того ж, якщо знайдеш дозвілля для предків, гарантовано матимеш кілька вечорів на тиждень, коли їх не буде вдома!

Активне дозвілля

Танці продовжують життя!

Є цілий напрямок, який зветься соціальними танцями. Кожен може почати вчитися в будь-якому віці з будь-яким танцювальним багажем чи без нього. Тут нема змагань і конкурсів, зате є фестивалі й марафони, де всі танцюють, скільки вистачить сил. Плюс є місцеві вечірки, де можна застосувати всі набуті на уроках знання.

Зазвичай під соціальними танцями розуміють сальсу, бачату й аргентинське танго. Якщо твоїм батькам здасться, що вони вже застарі для них, то ось тобі в поміч цифри: в сальсі та бачаті дійсно більше молоді, але поруч із ними запросто «запалюють» і ровесники твоїх батьків, а вік учасників танго-спільноти – переважно 40+.

Як заманити сюди батьків? Наприклад, подарувати їм ознайомчий урок. Такі сертифікати є в сервісу «Bodo». Можна безпосередньо домовитися з викладачем про індивідуальний урок. Обрати школу аргентинського танго чи сальси можна самостійно або скориставшись сарафанним радіо.

Танго-терапія

Відносно новий напрямок, який поєднує аргентинське танго і психотерапію. Не поспішай казати, що це не для батьків! Кожен обере сам, що для нього в пріоритеті: танець чи психологічна складова. Ба більше, саме в аргентинському танго багато хто помічає безліч психологічних моментів: від зміцнення самооцінки до вміння налагоджувати контакт, довіряти партнеру і при цьому не втрачати себе.

На курсі танго-терапії чоловіки вчаться вести партнерку з повагою до неї та її меж, а жінки можуть зрозуміти, як це – слідувати за партнером і проявляти власні бажання.

Якщо твоїм батькам сподобається цей курс, позитивні зрушення торкнуться і тебе.

Соматика

Якщо ж твоїм старим після роботи хочеться лише лягти й лежати і жодні танці не в голові, запропонуй їм заняття із соматики. Соматика за методом Томаса Ханни – це спосіб нагадати своєму тілу, як правильно функціонувати. Це не фітнес і не тренажерка. Всі вправи виконуються лежачи, на рівні мікрорухів, у стані повного розслаблення і комфорту. Мета занять – не наростити м’язи чи скинути зайву вагу, а відновити ті природні механізми в тілі, які були вкладені «за замовчуванням», але в силу різних зовнішніх причин стали працювати по-іншому.

Чи помічав(-ла) ти, що, коли весь час носити сумку на одному плечі, те плече весь час трохи підняте і напружене, навіть коли сумки нема? Людина може вже й не помічати цього затиску, але він не дає нормально функціонувати іншим м’язам. На заняттях із соматики можна, нарешті, не лише знайти цей затиск, а й акуратно та безпечно розслабити перенапружений м’яз. Це ж не ходити по лікарях і терпіти біль!

У Києві є чудові спеціалісти з цього напрямку, а також школа і група. Вправи, які даються протягом зустрічі, корисні всім, хто веде сидячий спосіб життя.

Школа моделей

Хто сказав, що моделі мають бути обов’язково молодими, стрункими і з підтягнутою шкірою? Краса не залежить від віку! В цьому вже переконалися учасники проєкту «Агентство дорослих моделей» від фонду «Життєлюб». Тут радо зустрічають дорослих людей, які не втратили любові до життя і знають, що кількість років не становить перепону, а скоріше дає свободу, бо вже не треба питати дозволу чи боятися кривих поглядів.

Школа моделей – це не просто фотозйомка для себе. Учасники беруть участь у зйомках рекламних роликів, грають епізодичні ролі в кіно і серіалах, їх запрошують на фотосесії для тематичних випусків журналів, вони співпрацюють із фотографами, які роблять фото для стоків.

Запропонуй батькам експеримент і потай запроси ще й бабусю з дідусем. У кого виявиться більше життєлюбства?

mother (1) (1)

Квести

Пішохідні й автомобільні. Екстремальні та легкі. Для новачків і досвідчених квестерів. Згуртуй своїх батьків з їхніми друзями чи батьками своїх друзів – і команда готова. Для участі у квесті потрібен свій транспорт (для автомобільного чи велосипедного), хороший інтернет і мобільний зв’язок. Ролі в команді розподіляються так: у «полі» – водій, штурман, координатор і пошуковики, у «штабі» – мозковий штурм із картами, гуглом і логікою. Якщо якась із перелічених складових відсутня, команда може не перемогти.

Квести «зайдуть» тим, кому подобаються карколомні загадки, хто потай почувається детективом, любить розгадувати мозкорозривні ребуси і знаходити збіги та підказки там, де інші й не дотумкають шукати. А ще тим, хто знає своє місто, особливо хащі й нетуристичні завулки, і не боїться туди пробиратися.

До речі, такі розваги можуть тривати одну-дві години (лайтверсія), один-два дні й навіть один-два тижні (хардверсія для екстремалів). Реєструватися та обирати гру можна на порталах «ФанКвест», «Quest.ua», «DozoR» та «Екіпаж».

Інтелектуальне дозвілля

Лекції, курси, екскурсії

Той самий «Життєлюб» регулярно проводить різноманітні просвітницькі та розважальні заходи. Проєкт зветься «Re-жим» і має на меті організацію активного в усіх сенсах цього слова дозвілля. Тут і майстер-класи, і екскурсії Києвом, і різноманітні оздоровчі заходи. Щоб не пропустити цікаве, рекомендуємо стежити за розкладом і зважати, що влітку буде більше активного відпочинку й прогулянок, а з настанням холодів – лекцій, тематичних зустрічей та майстер-класів.

Настільні ігри

Ні, це не покер і не преферанс. І не ті «бродилки», в які ти бавився в дитинстві. Сучасні настільні ігри дають можливість проявити себе, прокачати логічне мислення, швидкість реакції і стратегічні навички.

Любителі настільних ігор збираються на ігротеки щосереди. Влаштовує ці зустрічі «Ігродол», крамничка і клуб. Зустрічі безкоштовні, можна заздалегідь домовитися про певну гру, щоб випробувати її ввечері. Товариство тут збирається дуже цікаве: завжди є про що поговорити, можна поділитися враженнями від ігор або порівняти їх з аналогами.

Що? Де? Коли?

Якщо телеверсії «ЩДК» або брейн-рингу досі залишаються фаворитами твоїх батьків, запроси їх до живої гри. В Києві є організатори турнірів, регулярно проводяться ігри в різних форматах (класичний, чемпіонат, суперкубок). Для мами з татом це буде приводом продемонструвати свої знання, відчути азарт і захоплення від гри, а для тебе – можливістю пишатися ними, підтримувати їх, стежити за їхньою грою, коли вони гратимуть на виїзді.

Окрім звичних турнірів, проводяться також тематичні ігри за книжками чи фільмами. Залишатися в курсі й вибирати, до якого турніру приєднатися, можна в групі.

Ну що, дорогі предки, не маєте шансів нудитися! А хто знає ще якісь секретні місця, пишіть у коментарях.

The post Куди подіти батьків: дозвілля для старшого покоління appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share