Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Крим – свого роду фетиш, – відомий культуролог з РФ розповів, чому росіяни так марили Кримом

Фетишизм – це надмірна любов меншої частинки цілого більше, аніж саме ціле, що й викликає таке хворобливе ставлення та реакцію.
Російський культуролог Олександр Еткінд поділився своїм баченням того, чим Крим виявився для росіян в інтерв’ю на Colta.
“Навіщо Росії потрібен Крим? А чи вигідно було США приєднати Техас? Тут є тисяча аргументів. Для когось це цінність, але за неї треба платити і у випадку з Кримом – це дуже, дуже дорого. Чи є у Криму така цінність, яка вище ціни? Росіяни і так могли користуватися тим, що в ньому є хорошого, а все погане залишити господарям”, – сказав він.
На його думку, є різні способи позбутись подібного роду фетишів, позбутись ресентименту – тобто емоції озлоблення та ненависті до об’єкту, який сприймається як причина усіх невдач. Таким об’єктом для Росії може слугувати Україна, яка послідовно намагається довести свою іншість та окремішність, а не влитися в чужорідну масу, щоби розчинитися в ній.
То навіщо все ж потрібен був Крим? Я бачу в ньому свого роду фетиш. Фетишизм – це стан, в якому людина замість того, щоб любити душу і тіло іншої людини, бажає його маленьку частину – палець, наприклад, або каблук. Зазвичай це пов’язано з ірраціональним поведінкою в інших сферах життя. Це неминуче, якщо частина стає важливішою, ніж ціле, – додав Еткінд.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share