“Конкуренти навчили як не потрібно працювати” – переселенка у Житомирі відкрила репетиторський центр іноземних мов

На грант у 50 тисяч придбали меблі, інтерактивну дошку, проектор, літературу. Власні 15 тисяч грн витратили на оренду, рекламу та логотип. Через пів року бізнес почав приносити дохід.

Про це Gazeta.ua розповідає Вікторія Хромова з Алчевська Донецької області, яка у 2016 році відкрила центр освіти та творчого розвитку “Ginger” у Житомирі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенка з Донецька у декреті шиє іграшки на замовлення

Для роботи орендували одну кімнату за 2000 грн. Було 5 учнів, що навчались англійській мові за 40 грн на годину. Зараз центр переїхав у нове 4-кімнатне приміщення, у якому займається близько 50 дітей. Додали курси з польської та німецької мов. Групові заняття коштують 55 грн, індивідуальні від 100 грн.

“Не спрацювала реклама на листівках, у маршрутках, інтернеті та на телебаченні. 80% учнів прийшли по рекомендаціях, розповідає Вікторія, Акцент у навчанні робимо на якості, а не на кількості учнів. Для школярів працює англійський театральний гурток, де готуємо англомовні спектаклі. Друзі-іноземці проводять безкоштовні зустрічі розмовного клубу”.

За словами Вікторії, завдяки конкурентам зрозуміла, що не хоче ставити заняття “на конвеєр”. До відкриття власного центру, вона намагалась віддати доньку до декількох з репетиторських центрів Житомира.

“Моя донька вчить англійську з 3-х років. Її направили до групи за віком, а не за знаннями. Репетирам забороняють спілкуватись з батьками, аби ті не могли зблизитись та працювати за межами закладу, розповідає Вікторія, Атмосфера там дуже офіційна та формальна”.

Вікторія Хромова з родиною приїхала до Житомира у 2014 році до друзів. Через тиждень дізналась про вагітність та вирішила залишитися. Згодом перевезла речі з Алчевська та вмовила дідусів й бабусь переїхати, щоб допомагати на новому місці. Зараз живуть разом.

У 2015 році з 6-місячним сином поїхала семінар для підприємців до Києва від громадської організації “КримСОС”. Там допомогли допрацювати бізнес-ідею та дали грант у 50 тисяч грн на відкриття. За словами Вікторії, зрозуміла, що на старті не потрібно багато грошей. Не обов’язково купувати нові меблі та робити дорогий ремонт.

“У планах розширення. Поки не наймаю додаткових вчителів, веду заняття з англійської сама, інші мови викладає партнерка з місцевих”, ділиться Вікторія.

Переселенка у селі відкрила вдома дитячий садочок для місцевих. До найближчого садочку хвилин 40 на міському транспорті. Про це Gazeta.ua розповіла Оксана Бутрина з Макіївки Донецької області, яка з чоловіком та трьома дітьми переїхали до села Віта Поштова Київської області.