КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Кличко вчасно вирішив піти з боксу

Минулого тижня багаторічний чемпіон світу в надважкій вазі Володимир Кличко, 41 рік, оголосив про завершення боксерської кар’єри. За 20 років на професійному ринзі українець провів 69 поєдинків: має 64 перемоги, 53 нокаути і п’ять поразок. Майже десятиліття був світовим лідером королівської вагової категорії. 2015-го Володимир був другим після американця Флойда Мейвезера-молодшого у рейтингу найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії. Його укладає авторитетний американський журнал «Ринг».

Вихід на спортивну «пенсію» означає відмову від матчу-реваншу з британцем Ентоні Джошуа. Українець програв йому цьогоріч у квітні.

 Рішення Кличка не стало для мене несподіванкою, каже тренер з боксу Ігор Смольянов, 38 років. Було зрозуміло, що бій з Джошуа лебедина пісня Володимира. У ньому він бився як ніколи. Вважаю, прийняв дуже розумне рішення. Він честолюбна людина, а тримати себе в бездоганній формі так довго просто неможливо. До того ж це другий програш поспіль (у листопаді позаторік поступився британцеві Тайсону Ф’юрі. ГПУ). Долі багатьох бійців зіпсовані саме тому, що вони не змогли вчасно зупинитися.

Якби бій-реванш із Джошуа відбувся, які шанси були б у Кличка на перемогу?

 У Володимира колосальний досвід. Але в цьому випадку на перше місце виходить молодість. Точніше, можливості організму та вікові особливості психіки бажання перемагати, захоплення спортивною складовою боксу. У віці Володимира чоловік думає про більш глобальні речі.

Можливо, Кличку варто було піти раніше?

 Ні, він все зробив вчасно. Вважаю, бій із Джошуа це поєдинок, до якого Володимир ішов усе життя. І це найкраще, що він зробив. Бій показує глядачеві сутність людини: здібності, риси характеру, уявлення про мораль. У цьому двобої Кличко всім довів, що він герой, і зробив це красиво.

Чи можливе повернення боксера на ринг?

 Можливе, але непотрібне. Володимир честолюбна людина. Напевне знайде інше заняття, в якому буде найкращим. Це може бути політика, бізнес, все що завгодно.

Яке місце в історії гарантував собі Кличко-молодший?

 Назву це місце особливим адже це історія чемпіонства тривалістю 15 років. Це приголомшливий шлях роботи над собою, яскравий приклад того, що неможливе можливо.

Ера братів Кличків минула. Як би ви її охарактеризували?

 Як час великих білих чемпіонів.

За бій з Повєткіним отримав 17,5 мільйона доларів

Згадуємо п’ять найбільш знакових перемог Володимира Кличка у професійному боксі

1. Володимир Кличко Кріс Берд, США. 14 жовтня 2000 року

Перемога Кличка за очками. Володимир уперше здобув титул чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської організації. Відібрав його в Кріса Берда, який за шість місяців до того виграв у Віталія Кличка.

2. Володимир Кличко Семюель Пітер, Нігерія. 24 вересня 2005 року

Перемога Кличка за очками. Ключовий бій Володимира. У разі поразки, ймовірно, завершив би боксерську кар’єру.

3. Володимир Кличко Султан Ібрагімов, Росія. 23 лютого 2008 року

Перемога Кличка за очками. Володимир у нудному стилі переміг дуже обережного суперника й вперше в кар’єрі об’єднав пояси за двома основними версіями.

4. Володимир Кличко Девід Хей, Велика Британія. 2 липня 2011 року

Перемога за очками. Володимир упевнено переміг балакучого британця й об’єднав пояси за трьома основними версіями.

5. Володимир Кличко Олександр Повєткін, Росія. 5 жовтня 2013 року

Перемога за очками. Українець у принциповому поєдинку здолав росіянина в Москві, заробивши один з двох найбільших гонорарів у кар’єрі. Отримав майже $17,5 млн зараз це понад 450 млн грн.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share