Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Квартирні крадії вибирають жертву в соціальних мережах

В Полтаві поліція і спеціалісти із захисту помешкань розповіли про тенденції серед квартирних крадіїв.

“На літо припадає пік квартирних крадіжок. Поки громадяни відпочивають – злодії працюють. Для виявлення жертви почали активно використовувати соціальні мережі. Люди одразу виставляють фотографії із відпочинку, а злодії виявляють, де ті мешкають і обкрадають будинки і квартири, поки власники на морі”, – розповів Юрій Сулаєв із Полтавської обласної поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грабіжники використовують знаки-наліпки.

Рівень крадіжок залишається високим і не зменшився в порівнянні з минулим роком.

“Зловмисники зазвичай потрапляють у помешкання шляхом зламу замків, віджиму пластикових вікон або звичайного розбиття шибок, якщо мова йде про перші поверхи. Під час відпусток поліція рекомендує залишати квартиру під наглядом сусідів, щоб ті відкривали і зачиняли кватирки і двері в квартиру, можна залишити увімкнутим радіо і лампу”, – розповіли поліцейські.

Спеціалісти із захисту квартир показали різноманітні відмички і спецзасоби для відкривання дверей. В Європі такі допоміжні засоби може придбати тільки спеціаліст і кожна реєструється як зброя. В Україні ж їх можна придбати в будь-якому інтернет-магазині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час відпусток найчастіше обкрадають квартиру.

“Радимо не економити на замках і дверях. Також, якщо квартира знаходиться на першому чи другому поверхах, а також на останньому, варто поставити грати. Злочинці використовують найновіші досягнення науки і кожні кілька місяців знаходять нові способи зламу дверних замків. Вже мають способи зламу електронних замків і роботів, які після зламу дверей посилають смс-ку злодію, щоб приходив на місце крадіжки. Найпростішим і найбільш дієвим на сьогодні є броненакладка, яка повністю закриває вхід до замкової щілини. Коштує від 2-3 тис. грн і сама закривається на різнополюсні магніти. Додатково варто обладнати квартиру охоронної сигналізацією і датчиками руху. На збереженні майна, а тим паче на безпеці родини, не варто економити”, – сказав Владислав Молодецький, локсмайстер (спеціаліст із відкриття замків – Gazeta.ua).

Найчастіше квартири обкрадають влітку. Більшість квартирних крадіжок відбуваються в час з 10.00 до 19.30. Тобто саме у той час, коли громадяни перебувають на роботі і у помешканні нікого немає. Найбільш гарячими днями для скоєння квартирних крадіжок є понеділок, вівторок, середа і четвер.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share