КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Качинському потрібен цап-відбувайло, – експерт про вимогу Польщі щодо компенсацій від ФРН

Польща може зажадати у Німеччини чималої матеріальної компенсації за збитки, завдані під час Другої світової війни. Запит з відповідною вимогою зареєстрував депутат від партії «Право і Справедливість» (ПіС) Аркадіуш Мулярчик.
Очікується, що ФРН муситиме сплатити для Польщі трильйон доларів або ж приблизно 840 мільярдів євро репарацій, пише у статті для сайту «24» експерт із міжнародних питань Борис Немировський.
Ця тема для Польщі не нова. Особливо активно її розкручував лідер ПіС Ярослав Качинський, регулярно заявляючи, що Берлін досі не розрахувався за окупацію Варшави Гітлером.
Нещодавно політик навіть попередив про підготовку польського уряду до «історичної контратаки» на Німеччину. Йдеться про «гігантські суми», а також про те, що «ФРН багато років поспіль відхрещується від відповідальності за Другу світову війну». Це стало сигналом для величезної кампанії, яка була спрямована як проти Німеччини, так і проти ліберальної опозиції в самій Польщі, – зауважує автор публікації.
Подібні висловлювання можна сприймати як спробу Качинського знайти «хлопчика для побиття», аби уникнути відповідальності за проблеми у власній країні, вважає Немировський, маючи на увазі масові протести проти судової реформи, які організовувала польська опозиція, а відтепер змушена за це виправдовуватися.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share