Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Камені в жовчному міхурі утворюються від жирної їжі

 Камені в жовчному міхурі це більше жіноча проблема. Виникає через підвищення рівня гормонів естрогенів під час вагітності чи прийому протизаплідних засобів. У чоловіків з’являється через споживання жирної їжі, каже столичний гастроентеролог Марина Пишнюк, 35 років.

 Люди терплять роками й не лягають на операцію. А ці камені треба обов’язково видаляти. Бо мучиться шлунок, дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, печінка. Усі вони між собою пов’язані. Тоді й оперувати складніше, й пацієнт ­одужує довше. Видаляти лише камені немає сенсу. Якщо в людини є схильність до каменеутворення, вони з’являються знову.

У печінці немає нервових закінчень, тому вона не болить. Виникає біль у правому підребер’ї, гіркота в роті й нудота після їжі. Найкраще проблеми жовчного і печінки покаже УЗД органів малого тазу. Після 30 років його потрібно робити раз на рік.

 Застерігаю пацієнтів самостійно не проводити чистки від токсинів. Поначитуються чудодійних методів і давай над організмом знущатися. Але часто люди замість того, щоб здати аналізи, самі беруться позбавлятися від шлаків печінки, п’ючи лимонний сік із водою на пустий шлунок. Від цього у ньому підвищується кислотність і з’являється печія. Після таких тортур і до виразки недалеко.

Не менш важливим є дотримання режиму харчування. Варто їсти не менш як чотири рази на добу. Часто й потроху, а не одразу великі порції.

 Більшість каменів утворюються з холестерину через порушення його обміну й застою жовчі. Це відбувається також і через малорухливий спосіб життя. Жовчний міхур мішок, в якому зберігається жовч. Це рідина, що в організмі переварює жири й підтримує нормальну мікрофлору. Якщо жовч застоюється, її компоненти кристалізуються в камені.

Операції проводять лапароскопічним способом. Триває близько півгодини. Тобто в черевній порожнині роблять невеликі проколи до 1,5 см, через які дістають жовчний міхур. Вони швидко загоюються, і хворий за 45 год. може ходити. На четвертий день пацієнта виписують.

 Щоб печінка нормально працювала, необхідно збалансовано харчуватися. Не їсти пересолених і смажених харчів. Копченості, консерви й ковбаси замініть натуральним м’ясом. Уранці випивайте склянку йогурту чи кефіру.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share