Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Зустріч Порошенка та Трампа: про що домовилися та що говорять експерти

Зустрівся з Дональдом Трампом швидше Путіна. На другий день візиту до США президент України поспілкувався з главою Білого дому. Про що домовилися лідери двох держав.
Зустріч була підтверджена в останній момент і відбулась вона в дещо незвичному форматі. Це була зустріч президента Дональда Трампа з його радником з нацбезпеки Макмастером, під час якої завітали віце-президент Пенс та президент України Петро Порошенко. Після цього лідери обмінялися репліками. Тим не менш вони були дуже важливими під час присутності пулу журналістів, які працюють в Білому домі.
Вже про саму суть зустрічі розповів Петро Порошенко під час зустрічі з українськими журналістами. Зокрема він сказав, що США підтвердили відданість мінському формату для розв’язання кризи на сході України.
“Сполучені Штати Америки залишаються віддані мінським домовленостям. Я впевнений в тому, що ми маємо вимагати від Росії повної імплементації мінських домовленостей. При чом безпековий пакет, який полягає в тому, що має бути припинений вогонь, відведена російська артилерія, танки”, – заявив Петро Порошенко.
Відповідаючи на питання журналістів, Порошенко підтвердив, що Трамп його завірив, що санкції не будуть зняті, допоки Росія не виконає усі умови мінських домовленостей.

Також говорили про посилення співпраці у військо-технічній галузі. Про це він також буде говорити з Джимом Маттісом – міністром оборони.

Але, за словами Порошенка, Трамп під час зустріч дав вказівку цю співпрацю посилити.
Говорили також про співпрацю в економічній сфері, в першу чергу – енергетичній – закупівлі вугілля з Пенсильванії, співпраці з «Нафтогазом». А також співпрацю з ядерній та альтернативній енергетиці.
Ще президент України привіз з собою та передав Трампу листа від родичів українських заручників.
“Ми отримали запевнення в тих зусиллях, які докладе адміністрація президента США в допомозі українцям повернути наших хлопців і дівчат додому”, – заявив Порошенко.
Також сьогодні зустріч заплановані з держсекретарем Рексом Тіллерсоном, міністром оборони. Також заплановані зустрічі з керівникам МВФ, Світового банку та очільниками Сенату.

Оглядачі та експерти звертають увагу, що ця зустріч відбулася до зустріч Трампа з Володимиром Путіним. Це дає можливість США виступати з позиції сили, підтримавши Україну. А також це дає можливість Україні надати інформацію що насправді відбувається на Донбасі, Криму, та чого намагається досягти Україна.
Також звертають увагу на формат зустріч. Деякі закликають не надавати цьому такого великого значення. Все ж таким цей візит американська преса висвітлює, на відміну від зустріч міністра закордонних справ Павла Клімкіна з Трампом.
Нещодавно Сенат проголосував за поправку до російських санкцій. Вони не тільки посилюють, але й цей законопроект забирає певні важелі впливу скасувати чи пом’якшити санкції у адміністрації президента. Це незручний механізм, який адміністрації не подобається. Тому експерти вказують, що якщо ця зустріч буде успішною, Україна отримає реальну допомогу, це дасть можливість адміністрації цей законопроект призупинити, або добитися іншого формату.
Тут також відбувається зустріч представників «Нафтогазу» зі своїми американським колегами.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share