Згадати Все. Чи був у Союзі секс

Хтось після цього любить викурити сигаретку, хтось відвертається набік і дає хропака, а буває, від цього навіть народжуються діти. Але це не про країну, в якій більшість з нас народилися.
В Союзі сексу немає. Знаменита фраза часів горбачовської перебудови. Та чи варто її сприймати буквально?
Секс – це найсакраментальніше питання, яке існувало в Радянському Союзі. Це щось на зразок Бозону Хіґґса, або кота Шредінгера. Тобто начебто і є таке поняття, але начебто його і немає. Тобто терміну “секс ” в Радянському Союзі не існувало, – запевнив народний артист України Анатолій Матвійчук.
Сама фраза про нібито відсутність сексу в Союзі пролунала 1986 року під час телевізійного мосту Ленінград-Бостон. Американська учасниця поскаржилась на засилля відвертостей у телевізійній рекламі. І поцікавилась, чи є щось схоже в СРСР.
Відповідь звучала так: “Сексу у нас немає, і ми категорично проти цього”. Після цього йшло уточнення: “Секс у нас є – у нас немає реклами”. Але в народ пішла лише перша частина репліки.
Чи займалися сексом у Радянському Союзі та чому відбулася сексуальна революція – дивіться у програмі.

+Відео