Зберігай спокій і мий посуд: як подолати стрес

pexels-photo-299863

Навчання – робота – безсонна ніч. Якщо такий темп став для тебе нормою, то не дивуйся безсонню, нервовості й темним колам під очима. Усе це – наслідки дії стресу на організм. На щастя, існують способи його подолати.

1. Запиши проблему.

Якщо певна ситуація чи невиконана робота не дає спокою й ти постійно нервуєш – запиши її. Занотуй усе, через що хвилюєшся, не можеш спати, вилий душу на папір. Ось побачиш – одразу стане легше.

2. Придбай розмальовку-антистрес.

Такі розмальовки дуже популярні й продаються мало не у всіх книжкових магазинах. Ти повністю зосереджуєшся на малюнку, заспокоюєшся й розслабляєшся.

Звісно, не варто вважати це повноцінною медитацією, але таке заняття допомагає відновити гармонію. Тому якщо стомився від постійного стресу – намагайся викроїти на розмальовку хоча б 10-15 хвилин щодня.

3. Прочитай книгу, яку відкладав на потім.

Читання – чудовий спосіб позбутися стресу. Візьми книгу, приготуй улюблений чай і відключися від зовнішнього світу хоча б на півгодини. Книга допоможе вгамувати негативні емоції, позбутися напруження й хвилювання через гори дедлайнів.

Особливо корисно читати паперові книги: аромат і шурхіт паперу дарують відчуття спокою й певної стабільності, а текст сприймається краще. Таку практику бажано повторювати щодня. Ми знаємо, часу бракує, але спробуй знайти трохи для книг. Воно того варте.

4. Роби дихальні вправи.

Глибоко вдихай і видихай повітря хоча б по одній хвилині десять разів на день. Бажано займатися цим на відкритому просторі: на балконі, у парку. Можеш влаштовувати перерви під час роботи.

дівчина

5. Відволікайся від проблем.

Подумай про щось приємне. Ось зараз тебе пригнічує дедлайн, але уяви полегшення, яке відчуєш, коли нарешті закінчиш. Пофантазуй про винагороду, якою себе потішиш.

Візуалізуй бажання: зроби спеціальну Mood board. Це дошка, на яку можна, наприклад, наклеїти зображення книг, які хочеш прочитати, країн, що мрієш відвідати, речей, які плануєш купити. Дивися на дошку щоразу, коли виникає стрес – і він одразу відступатиме. Думки про мрії й плани роблять нас хоч трохи спокійнішими й щасливішими.

6. Помий посуд.

Багато хто чув про Агату Крісті, яка вигадувала свої детективи під час миття посуду. Але тут принцип кардинально протилежний. Коли ти думаєш про речі, не пов’язані з миттям посуду, то абстрагуєшся від свого поточного завдання – ми ж пропонуємо усвідомлено його виконувати.

Відчуй аромат засобу для миття, температуру води. Дозволь діяльності поглинути себе, не відволікайся на думки про щось інше. Це допоможе сконцентруватися й заспокоїтися.

7. Прийми ванну.

Найкраще робити це ввечері, щоб тіло розслабилося й відпочило. Нікуди не поспішай: усвідомлюй процес, насолоджуйся ним. Можеш використати цей час, щоб проаналізувати прожитий день.

8. Пограй у настільні ігри.

Перевага цього способу – можна грати з друзями. Зацікався грою, стань азартним, нехай мозкова діяльність буде спрямована лише на продумування ходів і побудову переможної стратегії. Ти витратиш сили й позбудешся негативних емоцій і стресу.

9. Займися спортом.

Це один із видів фізичної розрядки. Добряче спітній у спортзалі – і забудеш про стрес, адже під час фізичної активності виділяються ендорфіни – ці речовини у народі часто називають «гормонами щастя». Вони позитивно впливають на пам’ять і сон, тож гарний відпочинок гарантовано.

Обирай вид спорту залежно від уподобань. Це може бути пробіжка (не лише ранкова, але й вечірня), заняття в спортзалі чи вдома. Головне – думай про процес із радістю й задоволенням, чекай з нетерпінням, а не йди як на каторгу. Лише за такої умови фізична активність допоможе позбутися стресу.

дівчина

10. Послухай класичну музику.

Вона заспокоює й допомагає швидше впоратися із завданнями. Так у тебе не виникатиме типових стресових ситуацій на кшталт: «Уже 12 ночі, а я й досі нічого не зробив!»

Низка досліджень підтвердила: музикотерапія корисна для профілактики стресу. Зокрема, твори Баха, Моцарта, Брамса й інших відомих композиторів покращують сон і знижують рівень стресу. Гріх не скористатися такою крутою можливістю: тим паче, що класичну музику легко знайти в Інтернеті.

11. Їж правильні продукти.

Що ми маємо на увазі під словом «правильні»? Це продукти, які допомагають зберігати спокій і внутрішню гармонію, навіть коли навколо панує хаос. Чи здогадувався ти, що їжа впливає на реакцію на стресові ситуації? Якщо хочеш менше нервувати – їж банани, пий зелений чай і кефір. Старайся вживати менше (чи взагалі уникати) алкоголю та кави. І буде тобі щастя.

12. Зроби щось власними руками.

Це чудовий спосіб відволіктися. Якщо вишивка чи в’язання не для тебе, спробуй зробити листівку з підручних матеріалів (кавових зернят, стрічок, кольорового паперу).

13. Використай стрес собі на користь.

«Якщо не можеш побороти – очолюй». Спробуй сприймати стрес як позитивне явище. Урешті-решт, якби не було дедлайну, ти працював би над есе ще місяць. А якщо здати його потрібно завтра, ти максимально мобілізуєшся й напишеш за кілька годин. У всьому шукай переваги.

А які способи боротьби зі стресом використовуєш ти? Пиши в коментарі!

The post Зберігай спокій і мий посуд: як подолати стрес appeared first on Студвей.