“За громадянство дають $3,5 тис” – українець переїхав в Ізраїль через орієнтацію

28-річний Семен з Чернівців переїхав жити в Израиль через гомосексуальну орієнтацію.

“Те, що я гей, зрозумів ще в 16 років. Сім років жив в Україні і мучився. Страждав від того, що не можу жити і любити так, як хочу. Про мою орієнтацію ніхто не знав. Був постійно роздратований, озлоблений. Закінчивши навчання, усвідомив, що залишатися в такому стані не можу. Вирішив втекти подалі і вибрав Ізраїль. Тут всім наплювати, хто ти. Незважаючи на релігійність, право на свободу самовираження дотримуються свято”, – каже Семен, повідомляє bigmir.net.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка відкрила студію йоги в Ізраїлі

В Ізраїль поїхав після закінчення медичного університету за державною програмою для лікарів.

“Програма полягає в тому, що на безкоштовній основі у статусі туриста ти проживаєш в Ізраїлі. Перебуваєш там на повному забезпеченні держави. Слухаєш курс, стажуєшься і здаєш іспит на отримання дозволу працювати лікарем – підтвердження диплома. Це були дуже насичені 9 місяців. Іспит я здав, тим самим одержав можливість працювати лікарем в Ізраїлі. Подав на громадянство і протягом 2 місяців отримав на руки ізраїльський паспорт”

Місцеву мову іврит, хлопець вивчав ще в школі. За його словами, для всіх нових громадян перші півроку держава дає підйомні близько $3,5 тис.

“Для молодих спеціалістів, які навчалися за кордоном і не працювали після університету, обов’язково мають відпрацювати 12 місяців у лікарні. Оплата погодинна, плюс нічні чергування, разом в місяць стажер в середньому отримує 6-7 тис шекелів ($2,500). Чим більше чергувань тим більше зарплата”.

По закінченню стажування Семеня забрали в армію. Служба в Ізраїлі обов’язкова.

“Я відслужив лікарем на посаді офіцера 1,5 року, і це був дуже цікавий період. Той, хто не служив в ізраїльській армії, ніколи не зможе зрозуміти цю країну і її громадян до кінця. До речі, через це проходять всі крім арабів і нездатних з медичних причин”

Зараз Семен працює в лікарні Бней Ціон в місті Хайфа. Робить спеціалізацію з неврології, яка триває 5 років. Отримує близько $4 тис.