Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Заняття танцями уповільнює старіння мозку – дослідники

Фахівці з німецького Центру нейродегенеративних захворювань в Магдебурзі з’ясували, що заняття танцями ефективніше будь-якого фізичного тренування уповільнює старіння мозку. Про це повідомляє журнал Frontiers in Human Neuroscience.

У дослідженні фахівці порівняли два популярних види фізичного навантаження: танці і тренування на витривалість.

Вчені провели експеримент за участю добровольців середній вік яких 68 років. Їх розділили на дві групи: перша протягом 18 місяців відвідувала танцювальну секцію, друга – спортивні тренування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені пророкують кінець ери смартфонів

“Вправа має сприятливий ефект уповільнення або навіть протидії віку в розумовій та фізичній якості. У результаті дослідження тільки танці приводили до помітних поведінкових змін з точки зору поліпшення балансу”, – говорить автор дослідження Катрін Рехфельд.

Фахівці зробили висновок, що заняття танцями можуть стати найефективнішим видом “антивікових” тренувань. Крім позитивного впливу на розумову діяльність і фізичний стан, це ще і найменш травматичний вид спорту. Тепер фахівці зайняті розробкою оптимальної програми тренувань для літніх людей. В її основі будуть загартовування, гімнастика і танці.

Раніше, вчені знайшли підтвердження гіпотези про те, що чуйний слух може бути ознакою проблем з психічним здоров’ям. Серед людей з чутливим слухом нерідкі звукові галюцинації. Тим, хто здатний розібрати мову через стійку в шумному барі, можуть чутися уявні голоси.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share