Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Забастовка під землею: шахтарі вимагають зарплату

70 шахтарів оголосили забастовку через невиплату заробітної плати на Луганщині на шахті ім. Капустіна ДП “Лисичанськвугілля”

Про це повідомив очільник Федерації вільних профспілок України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

“Шахтарі другу добу не виїжджають з шахти: вчора перша зміна шахтарів відмовилася виїжджати з шахти, а інші зміни спускатися. Мета – виплата заборгованості по зарплаті починаючи з 2015 року. Уся перша зміна – забійники, прохідники під землею, станом на тепер всього 70 гірників”, – повідомив Волинець.

На шахті працюють лише водовідлив та вентіляція, а федерація робить все, щоб допомогти гірникам.

Згодом Волинець уточнив, що під землею на шахті ім.Капустіна залишилися 54 гірника: “Вони налаштовані дуже рішуче, вимагають серед іншого і доступу до телеканалів”.

За даними Волинця, місячний фонд по зарплаті на цій шахті становить 32 млн. грн, а заборгованість становить майже тримісячний фонд. Відповідно 96 млн. грн.

“Заборгованість існує і на інших держшахтах. І якщо до Дня шахтаря її не погасять, такі страйки не минучі по Україні”, – додав Волинець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахтарі пояснили, чому пішли воювати до завершення бойових дій

За його словами, гірникам адміністрація шахти пропонує на час страйку виплачувати 2/3 ставки, а прохідникам – взагалі не платити!

Незалежна профспілка гірників України закликає гірників не погоджуватися з такими умовами. А вимагати оплату в розмірі середньої заробітньої плати на час протесту. А також вимагати укладання угоди про те, що адміністрація забов’язується не переслідувати гірників після акції. Також ставити питання про підвищення заробітньої плати, адже в умовах знецінення гривні та постійно зростаючих комуніальних платежів, цін на товари першої необхідності це питання вже давно на часі, – зазначив Волинець.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share