КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Жук-короїд масово знищує українські ліси

Через нашестя жука-короїда в Україні засохло близько 350 тисяч гектарів лісу. За площею це чотири Києва.

Фахівці прогнозують: якщо не почати вирубувати уражені дерева, вже найближчими місяцями ця цифра може зрости на третину. «Оце сажневі грибки. Він пошкоджує судинну систему. Заносить гриб, іде закупорювання висхідних потоків, тобто волога не поступає до кореня», — пояснює лісничий Костянтинівського лісництва Олег Зарва. Шкідники дуже швидко поширюються. Заражене одне дерево за місяць заражує ще зо три десятки довкола, інформує ТСН.

В інших державах проблема санітарної вирубки вирішується простіше до прикладу, в сусідній Білорусі діють на випередження. «Ліберальні норми є в нашому документі, ми можемо більш гнучко реагувати без якихось зайвих голосувань і бюрократичних зволікань», — зізнався начальник управління міністерства лісгоспу Білорусі Микола Юрійович. А от в Україні з цим проблема: минулоріч впровадили нові санітарні правила. «Аби провести рубку і зрубати хворе дерево, треба швидко. А з нашими бюрократичними перепонами це може місяць-два», — зізнається член міжнародної благодійної організації Петро Тєстов.

В уряді ж запевняють, що нові санітарні правила впроваджували саме на вимогу громадськості, активістів та екологів, бо в лісгоспах без зловживань не обходилося. Під санітарною вирубкою знищувалися дерева цілком здорові і, відповідно, хтось на цьому збагачувався. «Наприклад, у місті Львів заказник «Чортова скеля» буковий гарний ліс, була там проведена санітарна рубка, яка повністю була недоцільна. Безперечно, лісгосп на цьому заробляв», — переконаний Тєстов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні незаконно вирубали майже третину лісів

Маленький, чорний, блискучий жук, 3,5-4 міліметри завдовжки. Личинки білі, безногі, з маленькою головою і міцними бурими щелепами. Довжина дорослої личинки і 4,5 міліметри, товщина — 1,5-2 міліметри.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share