Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Жителі села повстали проти трьох братів

 Наш терпець урвався. Добрянські нікому в селі покою не дають. Важко знайти людину, з якою не конфліктували. Якщо нам ніхто не допоможе, перекриємо трасу, каже 40-річна Наталія Сабадах із села Слобідка-Охрімовецька Віньковецького району на Хмельниччині.

Там місцеві жителі повстали проти братів Добрянських. Кажуть, 41-річний Володимир, 38-річний Олег і 36-річний Леонід тримають у страху все село.

Останній інцидент ­стався 21 липня. Чоловіки напали на сусіда Миколу Колтуновського, 41 рік, коли той проїжджав повз їхнє подвір’я. Жорстоко побили. Миколу забрали до реанімації районної лікарні. У нього перелом трьох ребер, пробиті легені, струс мозку, забої тіла.

10 років тому Добрянським хтось спалив сінника. Подумали на мене, бо сусід. Відтоді ворогують, розповідає Микола Колтуновський. Десь о п’ятій ранку їхав мотоблоком город косити. Підбіг до мене менший Льонька, вдарив кулаком у голову. З середущим Олегом схватили за руки. Володька накинув на шию мотузка. Придушив. Я впав на землю, почали копати. Хто куди по руках, ногах, голові. Від болю кілька разів непритомнів. Чого напали не знаю. Кажуть, напередодні їм дзеркало на машині розбили. Може, знову вирішили, що я. Але жодного відношення до того не маю.

Крики почула дружина Миколи 43-річна Наталія Потупа.

 Підбігла, хотіла відборонити, говорить Наталія. Льонька мене в груди кулаком. Каже відійти, бо поряд трупом лежатимеш. Микола вже синій був. Визвала “скору”.

Швидка допомога приїхала за півгодини. Доти тривало побиття. Забрати Миколу до лікарні брати не дозволяли. Чоловіка госпіталізували після приїзду поліцейських.

Наталія і Микола виховують трьох дітей 10-річного Владислава, 8-річного Дениса і Жанну, 7 років.

 Добрянські постійно погрожують. Мовляв, спалимо тебе разом із твоїми виродками, додає Наталія Потупа.

 Ми коли корів пасли, вони в нас камінням кидали. Грозилися, за­ріжуть, каже Денис.

Братів Добрянських затримали. Володимир під вартою без права внесення застави. Леоніду обрали домашній арешт. Олега арештували. Невдовзі відпустили під 50 тис. грн застави.

Офіційної роботи не мають. Раніше Володимир працював охоронцем у СІЗО. За знущання над в’язнями його звільнили. Мешкають разом із батьками. Заробляють домашнім господарством. Тримають майже 30 корів, телят і бичків.

 Ця проблема тягнеться кілька років. Складна родина. Вони агресивні. Крадуть, постійно конфліктують із людьми. Вважають, вони тут господарі й усе належить їм, говорить голова сільської ради 43-річний Сергій Козачок. Із побиттям Миколи перейшли всі межі.

 Менший ходить селом і погрожує всім. Дала свідчення, що він порушує домашній арешт. За це грозився мені кров спустити, каже жителька села Леоніда Штойко, 48 років.

 Моїй корові сухожилля перерубали, говорить 52-річний Микола Великий. Суд присудив відшкодувати 9800 гривень. Досі не заплатили. Кілька років тому дядькові серпом шию порізали. Теж нічого. Якщо їх не спинити, дійдуть до крайнощів.

Леонід Добрянський від спілкування відмовився. Олег сказав, Микола перший напав. Вони захищалися.

 Добрянські людям в очі кажуть: “Нам все пох…й. У нас дядько генерал”, додає місцева Фроня Маринюк, 56 років.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share