«Живу нелегально, загрожує лише штраф у тисячу гривень» — киянка про життя в Аргентині

Українцям віза в Аргентину не потрібна. Після 90 днів перебування на території Аргентини українцеві належить залишити країну або якось легалізуватися.Про це розповідає киянка Ольга Самсонова, яка живе у Латинській Америці півтори року.

«Я цього не зробила, як і безліч інших людей, і живу на нелегальному становищі. Але це загрожує лише невеликим штрафом на виїзді з країни. Це близько тисячі гривень. Ніяких інших санкцій не передбачено, — розповідає Ольга Самсонова в інтерв’ю obozrevatel. . — Досить поширений шлях отримання посвідки на проживання — вступити до університету. Тут добре розвинене державне безкоштовну вищу освіту. Також можна оформити шлюб або просто співжиття. Тобто цивільний шлюб з аргентинцем».

В Аргентині прийнято знімати квартиру на кілька людей. Щоб зняти квартиру цілком, потрібно надати господарям гарантію від громадянина Аргентини. Він має поручитися власною нерухомістю.

«Оренда цілої квартири в хорошому районі коштує близько $ 575, а кімната в далекому районі — близько $ 145, — каже Ольга. — Щодо транспорту, то у Буенос-Айресі більше гілок метро, ​​ніж в Києві. Добре розвинена мережа автобусних маршрутів. Поїздка в метро або автобусі коштує $ 0,34. Крім того, дуже багато таксі. Викликати по телефону не прийнято — просто виходиш на вулицю, і через хвилину-другу обов’язково з’являється машина. Всі вони одного кольору, з ліцензією, тобто можна спокійно сідати, хоча це дорожче, звичайно, ніж громадський транспорт. Безліч людей їздять на мотоциклах. Особисті автомобілі тут, фактично, необхідні тільки тим, хто живе в провінції і щоранку їздить на роботу в Буенос-Айрес. Літр бензину до $1 «.

Українка 20-річна Дарина з Брацлава Вінниччини служить у складі військово-інженерних військ Ізраїлю. У цій країні після повноліття в армію призивають не лише чоловіків, а й жінок.