«Прийнято вважати, що жінки зазвичай менш жорстокі у порівняні з чоловіками, – зазначають автори наукової роботи, опублікованої американським Національним бюро економічних досліджень. – Отже, держави, які вони очолюють, повинні були б бути більш мирними». Під час досліджень, які врешті спростували це твердження, науковці проаналізували діяльність 29 королев.
Дослідники вважають, що своїм успіхом королеви завдячують власному стилю правління. Одружені правительки – а саме вони виявилися найбільш войовничими – не вели військо у бій власноруч. Проте вони часто розпочинали війни за підтримки дружніх держав, громадяни яких нерідко були підданими їхніх чоловіків. Також вони, на відміну від королів, зазвичай охоче приймали допомогу у всьому, що стосувалося управління державою.
Однією з таких королев була Ізабелла І, дружина Фердинанда Арагонського. Саме за часів їхнього з чоловіком правління Іспанія почала перетворюватися на наддержаву, яка згодом більше сотні років панувала як у Європі, так і в значній частині світу взагалі.
Нагадаємо, цього тижня до вказаного вишу завітав екс-президент США Барак Обама. Зустріч в Університеті Чикаго стала першим публічним виступом після його відставки.
Фото: pexels.com
Реклама
The post Економісти Університету Чикаго назвали королев небезпечнішими за королів appeared first on Студвей.