Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Економісти Університету Чикаго назвали королев небезпечнішими за королів

Behind of woman gesturing

Учені Університету Чикаго з’ясували, що в 1480-1913 роках європейські королеви розпочинали війни на 27% частіше, ніж королі.

«Прийнято вважати, що жінки зазвичай менш жорстокі у порівняні з чоловіками, – зазначають автори наукової роботи, опублікованої американським Національним бюро економічних досліджень. – Отже, держави, які вони очолюють, повинні були б бути більш мирними». Під час досліджень, які врешті спростували це твердження, науковці проаналізували діяльність 29 королев.

Дослідники вважають, що своїм успіхом королеви завдячують власному стилю правління. Одружені правительки – а саме вони виявилися найбільш войовничими – не вели військо у бій власноруч. Проте вони часто розпочинали війни за підтримки дружніх держав, громадяни яких нерідко були підданими їхніх чоловіків. Також вони, на відміну від королів, зазвичай охоче приймали допомогу у всьому, що стосувалося управління державою.

Однією з таких королев була Ізабелла І, дружина Фердинанда Арагонського. Саме за часів їхнього з чоловіком правління Іспанія почала перетворюватися на наддержаву, яка згодом більше сотні років панувала як у Європі, так і в значній частині світу взагалі.

Нагадаємо, цього тижня до вказаного вишу завітав екс-президент США Барак Обама. Зустріч в Університеті Чикаго стала першим публічним виступом після його відставки.

Фото: pexels.com

Реклама


The post Економісти Університету Чикаго назвали королев небезпечнішими за королів appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share