Дослідники виділили у чоловіків та жінок 6500 різних генів

familyyy

Учені Інституту імені Вейцмана (Ізраїль) відкрили понад шість тисяч людських генів, у яких процес передачі інформації білкам або РНК відрізняється за статевою приналежністю особи. За результатами досліджень, чоловіки і жінки пройшли різний еволюційний шлях.

Кілька років тому професор Шмуель Петроковскі та доктор Моран Гершуні відділу молекулярної генетики Інституту Вейцмана почали цікавитися темою переважання певних захворювань.

У своєму дослідженні науковці розглянули близько 20 000 генів, відсортували їх відповідно до статті людини і знайшли відмінності в експресії кожного. Їм вдалося ідентифікувати приблизно 6500 генів, активність яких залежить від статі їхнього власника.

Учені знайшли гени, які відповідають за ріст волосся на шкірі або утворення мускулатури у чоловіків. У жінок вдалося виявити гени, що відповідають за запас жиру.

За твердженнями вчених, основний геном у людей обох статей однаковий, але використовується він по-різному в залежності від статі та індивідуальних особливостей. Чоловіки і жінки відчувають різний тиск з боку природного відбору, тому еволюція людини повинна розглядатися як «співеволюція» різних статей.

«Чим більш ген специфічний для однієї статі, тим менший вплив відбору ми спостерігаємо в ньому. І ще одна відмінність: у чоловіків дія відбору проявляється слабше», – каже Гершон. Іншими словами, чоловіки еволюціонують повільніше за жінок.

Нагадаємо, раніше вчені спростували існування первісної людини 3 млн років тому.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Дослідники виділили у чоловіків та жінок 6500 різних генів appeared first on Студвей.

Читати